Ostravské divadlo má pět nominací na Thálie

Do nejužší nominace na divadelní Cenu Thálie se dostalo pět umělců ostravských divadel. Čtyři nominace má v kategoriích opery a operety/muzikálu Národní divadlo moravskoslezské a jednu za činohru Komorní scéna Aréna.
Šanci na Cenu Thálie 2016 mají čtyři umělci Národního divadla moravskoslezského. Dvě nominace získal soubor opery, konkrétně Jana Sibera Thomas Weinhappel, oba za role v opeře Hamlet. Další dvě nominace jsou v kategorii opereta/muzikál a opět v mužské i ženské kategorii. Nominována je Lenka Pavlovič za roli Hortensie v operetě Ples v opeře a Roman Tomeš za roli Jidáše Iškariotského v inscenaci Jesus Christ Superstar.
„Velice mě těší, že jsem dostal příležitost debutovat jako Hamlet na prknech ostravské opery, jednoho z nejvýznamnějších operních domů Česka,“ řekl mladý vídeňský barytonista Thomas Weinhappel. Nominaci v kategorii činohra získal herec Komorní scény Aréna Šimon Krupa za roli Jaroslava Pulce v inscenaci Lidská tragikomedie. Herecká asociace ocenila, jak zvládl tři věkové kategorie, v nichž se postava pohybuje.
Ceny Thálie vyhlašuje a pořádá od roku 1994 Herecká asociace. Udělují se v kategoriích činohra, opera, balet a muzikál – opereta. Prezidium Herecké asociace rovněž může udělit Cenu Thálie činoherci či činoherečce do 33 let a také ve všech oborech cenu za celoživotní mistrovství. Letošní Ceny Thálie se budou udělovat v přímém přenosu České televize v sobotu 25. března 2017 od 20 hodin na jevišti historické budovy pražského Národního divadla, večerem provedou Taťána Medvecká a Jan Cina.

 

Zdroj: Tisková zpráva Statutátního města Ostravy