Ostravský kabaret Hogo und Fogo

“První Ostravský Kabaret Hogo und Fogo” se snaží navázat na ztracenou nit předválečných ostravských putyk a kabaretů z dnes již neexistující Velké a Dlouhé ulice. V této “ulici hříchu a neřesti” v místech zvaných Pod Laubama bývaly podniky jako U zlámané kryky, U Beránkové, Afrika či Transvaal. Nejznámější z nich byl určitě  kabaret u Haberfeldů, ktarý vlastnil Dóďa Pražský a kde byl konferenciérem Fráňa Silvestrio.

Obsahem retro kabaretu Hogo und Fogo, který budete moci navštívit 9.5.2014 v klubu Parník v Ostravě, bude (jak to u správného kabaretu má být) série skečů, písní a výstupů zajímavých hostů z historie našeho rázovitého velko-malo města…vše zcela záměrně z Ostravy pro Ostravu aneb “Ostrava sobě”… Tématem pátého dílu budou slavní Ostravští sběratelé – úplně všeho- “je tohle ještě vůbec normální”. 

Pořadem bude provázet dvojice konferenciérů “Hogo und Fogo”(Hogo –Robert Galia a Fogo – Lukáš Janáček Červenka), kteří zvou na své neotřelé kabaretní variace, písně či skeče ve stylu “retro sci-fi kabaretu”. Seznámí vás se  zajímavými hosty z Ostravy roku 1930, dozvíte se,  jak to vlastně je s mimozemšťany z Nové radnice, které město dalo světu takové objevy jako je “Bleší trh či Guinessovu knihu (pův. denník staré Blažkové z Kuřího rynku) a také oslavíme 100 let existence našeho milovaného Sýkorova (Říšského) mostu, vše bude samozřejmě důkladně zahaleno do aktuální esotericko-mysteriózní aury třicátých let dvacátého století. 

HuF