Ostravský Majáles slaví 20 let

Již tradiční akce – Majáles obou ostravských univerzit – začne 7. května v 10 hodin na Masarykově náměstí průvodem masek. Poté se přesune do Dolní oblasti Vítkovic, kde na návštěvníky čekají  nejrůznější kapely a bohatý doprovodný program.

Hlavním lákadlem Majálesu Ostrava bude velké množství kvalitních hudebních interpretů. Na návštěvníky čeká v den Majálesu osm scén, nabízejících opravdu pestrou směsici hudebních stylů. „Každý má trochu jiný hudební vkus a zajímají ho jiné žánry. V hudební škále od punku až po písničkáře, kterou pro letošní Majáles chystáme, si ale vybere každý,“ říká Gabriela Kožušníková, dramaturgyně hlavních scén. Ty zaplní jména jako UDG, N.O.H.A., Tata Bojs, Pipesand Pints, Fast Food Orchestra či Airfare.

Chybět nebude ani Elektro scéna, na které zaujmou zahraniční jména jako Chris SU z Maďarska či Concord Dawn z Nového Zélandu. Z českých DJů pak Philip TBC, Xmorph, DJSchooler a další. Novinkou bude scéna věnována milovníkům hip-hopu. Již tradiční prostor mladým začínajícím umělcům nabídne Studentská scéna. Šestou hudební scénu bude tvořit Pernord – Ricard AcademyStage, a přitáhne hlavně příznivce trance hudby.
Oktet hudebních scén završí Velká a Malá ostravská scéna Gong, která bude patřit převážně ostravským interpretům. Příjemnou alternativu tak nabídnou nejen písničkáři, ale také Janáčková filharmonie Ostrava.
Majáles Ostrava 2014 pořádá Stavovská unie studentů Ostrava za podpory Ostravské univerzity, VŠB-Technické univerzity Ostrava a města Ostravy.

 

Podrobné informace a kompletní program Majálesu Ostrava 2014 najdete také na www.majalesostrava.cz.

image