První ročník Meat designu Ostrava

První prodejní přehlídka designu v Ostravě, která představí na padesátku českých designérů a značek zabývajících se interiérem, se uskuteční od pátku 20.11. do neděle 22.11. v prostorách Provozu Hlubina (důl Hlubina).  Během tří dnů se v Ostravě formou výstavy představí 50 českých designérů zvučných jmen i lokální a začínající umělci, proběhne několikero workshopů, součástí budou i projekce filmů věnovaných tomuto čím dál více populárnímu oboru a návštěvníky neminou přednášky a diskuze s hvězdami designérského nebe.

„Mimo hlavní součást akce – tou je výstava a prodejní přehlídka designu – bylo pro nás velice důležité nabídnout návštěvníkům ucelený doprovodný program. Designéři dostali možnost představit se během přednáškových bloků vlastními slovy – téma přednášek je Můj příběh, “ přibližuje autorka celého projektu Karolína Skórková. Svou cestu k úspěšné značce povypráví třeba zástupce značky TON Jan Juza či zakladatelé a dvě duše značky Devoto Petr Porta a Lukáš Lébl. „Odpočinout si lidé mohou během projekcí – v nabídce jsou čtyři dokumenty České televize,které se zaměřují na design a architekturu – nebo v denním baru u dobrého pití či v restauraci, kterou jsme nechali postavit v prostorech kompresorovny jen pro naši akci,“ dodává Skórková.

V rámci výstavy je pro návštěvníky přichystán doprovodný program pro děti, který zajišťuje Studio Little Gym. To si připravilo ukázky cvičení nebo animační program Jinálek a Ája, který nabídne dětem spoustu výtvarných aktivit. Samozřejmostí je i hlídaní dětí.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji na prodejním portálu www.goout.cz, na kamenných místech v Ostravě a Havířově a na místě akce. Více informací o akci a program na www.meatdesign.cz.

http://www.meatdesign.cz/o-akci/

image