PUCCINI GALA s hvězdnými sólisty připomene výročí devadesáti let od úmrtí světově proslulého skladatele

V sobotu 29. listopadu 2014 uplyne devadesát let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších skladatelů světových operních dějin Giacoma Pucciniho (1858–1924). Operní soubor Národního divadla moravskoslezského mu chce vzdát hold mimořádným galakoncertem, na jehož programu zazní ukázky ze všech jeho operních děl. Koncert začíná v 18:30 v Divadle Antonína Dvořáka.

Hudební ředitel opery NDM Robert Jindra k tomu říká: „Operní tvorba italského skladatele Giacoma Pucciniho patří mezi nejhranější a nejoblíbenější díla. Jeho hudba se vyznačuje zpěvností, melodičností a především spontánní divadelní opravdovostí, která dokáže oslovit široké spektrum publika. Osobně se domnívám, že jde o svrchované naplnění dokonalého hudebně-divadelního tvaru.“

PUCCINI GALA nabídne ukázky ze všech skladatelových operních děl v podání sólistů a hostů opery NDM: „Vzhledem k významnému výročí Giacoma Pucciniho jsme se rozhodli rozšířit podzimní nabídku divadelních představení Národního divadla moravskoslezského o slavnostní koncert, na kterém se budou podílet nejen náš operní orchestr, ale také výjimeční pěvci zvučných jmen,“ dodává dramaturg opery NDM Daniel Jäger.

Diváci se mohou těšit na sólistu Vídeňské státní opery a hosta řady světových operních scén basbarytonistu Adama Plachetku. Po jeho boku vystoupí sopranistky Anda-Louise Bogza, Eva Dřízgová-Jirušová, Frédérique Friess, Kateřina Kněžíková, Nanà Miriani, Olga Romanko a Jana Šrejma Kačírková; tenoristé Cosmin Ifrim, Luciano Mastro a Gianluca Zampieri a basbarytonista Ulf Paulsen.

Mimořádný koncert PUCCINI GALA bude zároveň posledním projektem dirigenta Roberta Jindry v pozici hudebního ředitele opery NDM, kterou vykonával od února roku 2010. Od prosince 2014 do června 2015 bude v NDM působit jako host a nastuduje například ostravskou premiéru Prokofjevova Ohnivého anděla (únor 2015).

IMG_0712.JPG