Repríza Bejrútského nářezu ve Staré Aréně

První repríza inscenace Bejrútský nářez, která vznikla ve spolupráci THeatr ludem se studenty Slezské univerzity, bude k vidění 14. ledna v klubu Stará Aréna. Jedná se o jednoaktové drama světoznámého dramatika I.Horovitze, které mělo v podání Theatr Ludem světovou premiéru loni v prosinci.

1.repríza se uskuteční 14.1.2015 v 18:00 v divadelním sále Staré Arény.
Při této inscenaci vznikla spolupráce mezi THeatr Ludem a studenty 2. ročníku Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Slezské univerzity v Opavě. Studenti se na vzniku inscenace nepodílejí pouze jako herci, ale převzali i iniciativu, co by dramaturgové, produkční, scénografové i technici. Díky tomuto projektu tak mají možnost pohlédnout na práci při vzniku inscenace ze všech možných úhlů.

Israel Horovitz je americký dramatik, režisér, scénárista. V Americe je považován za jednoho z nejproduktivnějších a nejhranějších autorů. V České republice si tohoto autora můžeme spojit s tragikomedií Chvíle pravdy v Divadle na Vinohradech či s inscenací Lebensraum ostravského Divadla loutek.

Bejrútský nářez si na česká i světová jeviště našel svou cestu poprvé. Autor tuto jednoaktovku napsal v roce 2006 a reaguje zde na velmi aktuální témata, která najdeme i dnes. Právě díky aktualitě a naléhavosti tématu vznikl nápad na realizaci projektu.

Drama čtyř lidí na pozadí společenských problémů oživili v roli Benjyho Jakub Plaskura, v roli Jakea Matěj Keberle, v roli Sandy Kristýna Plešková a v roli arabské dívky Nasy Isabela Moravcová. To vše pod režijním vedením Pavly Masaříkové, Gabriely Krečmerové a Marka Davida, na scéně Elišky Bambuelové.

IMG_3123.JPG