Rozmarné slavnosti u řeky Ostravice v historickém centru Ostravy

Poslední sobota v červnu bude v Ostravě ve znamení mokrých slavností řeky Ostravice v historickém jádru Ostravy.  Součástí bohatého programu bude i soutěžní sjezd netradičních plavidel. Soutěže o hodnotné ceny se může zúčastnit každý, kdo má odvahu pokořit plavidlem vlastní výroby řeku Ostravici.

Dvě ostravské čtvrti, které od sebe odděluje řeka Ostravice, se rozhodly spojit své síly a uspořádat historicky první společné slavnosti. Rozmarné slavnosti řeky Ostravice opanují jak moravské tak slezské nábřeží v centru města.Pro návštěvníky je nachystána řada sportovních i relaxačních aktivit. Organizátoři připravují i velkolepou soutěž netradičních plavidel, která bude patřit mezi stěžejní body programu.Ostravská „neckyáda“ prověří kvalitu netradičních plavidel přímo na řece, mezi soutokem s Lučinou a mostem Miloše Sýkory. Do soutěže o nejoriginálnější plavidlo se dosud může přihlásit každý, kdo seberu odvahu nebo má smysl pro humor.  Na místě nebude chybět farmářský trh, kulinářská ulička s nejen rybími specialitami, půjčovny loděk a kol a mnohé další. Připraveny budou i lezecké exhibice, skákadla a hřiště pro děti nebo třeba městská pláž s vlastním barem.

O hudební scénu říčních slavností se stará dramaturgie klubu Dock, který na místě uvede několik koncertů. Multižánrové centrum Cooltour pro akci připravuje speciální performance, kterou celodenní program na řece vyvrcholí. Na místě bude také pouliční tančírna a půjčovna grilů, takže každý návštěvník může slavnosti pojmout i jako soukromý piknik. 
Rozmarné slavnosti Ostravice proběhnou v sobotu 27. června od 14.00 hodin. Místem konání je úsek řeky Ostravice mezi Hradní lávkou a Mostem Miloše Sýkory a to na obou březích, tedy ve Slezské i Moravské Ostravě.
Zdroj: CKV Ostrava