S.d.Ch, dvojnásobný držitel Ceny Alfréda Radoka, se poprvé představí v Ostravě

Galerie PLATO uvede scénické čtení dramatu Jelení příkop Miroslava Vojtíška alias S. d. Ch. Hlavní roli ztvární herečka Divadla Petra Bezruče Sylvie Krupanská. Čtení za účasti a v režii autora se koná 26. listopadu 2014 od 18 hodin v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice.
„Jelení příkop jsem psal jako reakci na státní pohřeb Václava Havla a nenaplněné očekávání konce světa v roce 2012″, upřesňuje dramatik, loutkoherec, muzikant a hrobník S. d. Ch (*1970). Jelení příkop uzavírá žánrově odlišný cyklus Lidská trilogie. Lidská trilogie byla podle slov autora napsána, aby variovala téma zklamaného očekávání v jeho nejkrutější poloze, v selhání naší představy o podobě a fungování duchovního světa. Jelenímu příkopu předchází Cenou Alfréda Radoka oceněná Duchovní smrt v Benátkách (2013) a Katolický sen lidského člověka.
Drama Jelení příkop vyžaduje výraznou ženskou hereckou osobnost, proto byla ke spolupráci přizvána Sylvie Krupanská, která ztvární Barboru Vilmu Katzovskou. Mužskou roli obsadí Lukáš Aki Houdek jako Krystal Hiršberský. Dále účinkují a zvukově doprovázejí Marek Pokorný, básník a publicista Ivan Motýl a Jaroslav Tvrdoň z nakladatelství Rubato a S.d.Ch.
U příležitosti prvního uvedení hry S.d.Ch v Ostravě vydává nakladatelství Divus ve spolupráci s PLATO soubor devíti her Misantropium.
Součástí večera bude i prodej publikací nakladatelství Divus.
Scénické čtení je součástí doprovodného programu PLATO, cyklu Odložená paleta, zaměřujícího se na rozšířené pole výtvarného umění v kontextu nových médií, literatury, filmu, hudby, tance a divadla.

BIO
S.d.Ch (1970), autor prozaických a divadelních a rozhlasových textů, výtvarných prací a kolážového komixu Varlén. Frontman, skladatel a textař kapel Periferie 42 a Ruce naší Dory. Po éře samizdatů vydává u nakladatelství Divus a Rubato, publikuje v kulturních periodikách Umělec, A2, Svět a divadlo, nahrává u značky Polí5. Samostatné výstavy v Divus Prager Kabarett galerii a Moravské galerii v Brně. K uvádění svých her a rozvíjení formy scénického čtení provozuje Dramatický seminář Varlén. Loutkohry provozuje v rámci stejnojmenného loutkového semináře. Založil Naturální divadlo. Má dvě ceny Alfreda Radoka za původní divadelní hru 2013 (Duchovní smrt v Benátkách) a 2012 (Zátiší ve Slovanu) a cenu Muriel. Není absolventem umělecké školy a vykonává civilní zaměstnání. Od narození žije v Praze.

IMG_0707.JPG