Shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě

Letní shakespearovské slavnosti se letos konají v termínu od 20. července do 7. srpna již tradičně na Slezskoostravském hradě. Novinkou letošního devátého ročníku je jedna z nejznámějších Shakespearovských tragédií Hamlet. Na Slezskoostravském hradě budou hrát Hamleta Tomáš Savka a Polonia rodák z Ostravy Miroslav Etzler.Režie byla svěřena umělecké šéfce Divadla Petra Bezruče Jance Ryšánek-Schmiedtové, která sáhla po překladu Jiřího Joska s úpravou ostravského dramatika Tomáše Vůjtka. V roli otce Hamleta stane Jan Fišar z NDM, roli Ofélie získala Pavla Gajdošíková z Divadla Petra Bezruče.  Premiéra představení se odehraje 20. července. Další novinkou festivalu bude Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete z pražské produkce. V překladu Martina Hilského a v režii Jany Kališové uvidí návštěvníci festivalu Nelu Boudovou, Milana Šteindlera nebo Václava Koptu.

Z minulého ročníku budou uvedeny reprízy titulů Romeo a Julie a Mnoho povyku pro nic. Na programu ostravských shakespearovských slavností je dále komedie Jak se vá´´m líbí, která měla premiéru předloni. V letní komedii Michala Langa se diváci mohou těšit na Marka Holého, Andreu Mohylovou, Stanislava Šárského, Tomáše Savku, Michala Čapku nebo Vladimíra Poláka. Festival uzavře slovenská inscenace, tentokrát již známý titul Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem.

Hrad bude pro diváky otevřen vždy hodinu před představením. Program festivalu najdete zde: http://www.shakespearova.cz/2016/program/