Slezskoostravský hrad zve na dřevorubeckou show, kapelu Buty i výukový program pro děti

Největší dřevorubecká show na severní Moravě vypukne v sobotu 13. září 2014 na Slezskoostravském hradě, a to od 11.30 do 18.00 hodin. Celou akci moderuje Kamil Bílský, vstup je zdarma. Návštěvníky čeká jediný závod sportovních dřevorubců v dřevorubeckém sportu v Moravskoslezském kraji, na kterém se sejdou závodníci z České republiky za účásti úřadujícího vicemistra světa Martina Komárka.

V průběhu celého dne Festivalu dřeva bude probíhat doprovodný program ve všech prostorách Slezskoostravského hradu a také koncerty včetně vystoupení ostravské kapely Buty.

Co dalšího čeká návštěvníky hradu:

Starodávný jarmark řemesel: Řezbáři zde představí umělecké a řemeslné zpracování dřeva, dřevěné hračky, dřevěné nábytkové díly, uzávěry na lahve a jiné dřevěné výrobky vyrobeny převážně z bukového dřeva, výrobky z překližky, dřevěné soustružené misky, košíkářství, drátenici, suché vazby, zvěřinové hody plné gastro specialit, prezentace zahradní a lesní techniky, ukázka sběratelů řetězových pil. Svůj rukodělný um předvede metlař Tomáš Macha ze Starého Zubří na Valašsku, který je držitel rekordu zapsaného v České databance rekordů za vytvoření nejdelší metly ( 2,27 m ). Dále své rukodělné výrobky nabídne Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, chráněná dílna Charity Opava a Sociálně terapeutická dílna v Ludgeřovicích.

Dražba sochy Martina Komárka: Peníze, které se, jako již poněkolikáté, v rámci programu Festivalu dřeva vydraží, letos předáme rodičům zdravotně postižené Julie Telnarové z Klimkovic. Julii je 11 let. Má dětskou mozkovou obrnu, spastickou diparézu a zelený zákal na jednom oku. Vybrané peníze budou využity na dívčinu terapii v lázních a zakoupení rehabilitačního stojanu.

Výukový program pro děti: Naučná expozice Lesů ČR – Lesní pedagogika, si klade za cíl představit dětem všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit jim les, jako životní prostor. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin bude na děti čekat i malování listů na plátno atd.

IMG_0570.JPG