Speciální „Den s Komorní scénou Aréna“

Komorní scéna Aréna se letos rozhodla zahájit nadcházející divadelní sezónu poněkud netradičním způsobem. Ještě, než se odehraje první zářijové představení, přichystala si pro své diváky, předplatitele a příznivce speciální akci. Pod názvem Rok něčím tragikomický začíná aneb Vychutnejte si otevřenou náruč dobré společnosti! chce nejmenší ostravské divadlo upozornit na novou sezónu a především na své nové předplatné a budoucí premiéry.
Den v KSA budou moci diváci strávit ve společnosti svého oblíbeného divadla poněkud jinak, než jsou z běžných návštěv zvyklí. Komorní scéna Aréna se totiž svým divákům otevře víc, než kdy jindy a umožní jim tak nahlédnout nejen do svého zákulisí, ale také nabídne netradiční zábavný program a rovněž nákup cenově zvýhodněných vstupenek.
Proto je také podtitulem této akce slogan Vaše oblíbené divadlo jinak – Den v KSA plný slev a překvapení a dlužno říci, že tento název není až tak nadsazený, protože akce bude trvat celých sedm hodin.
„V rámci tohoto dne bude mít veřejnost výjimečnou možnost zakoupit si vstupenky na všechna představení KSA v září 2015 s výraznou slevou. V odpoledních hodinách jsou pak pro diváky připraveny komentované prohlídky zákulisí ve společnosti herců našeho souboru, jejich autogramiáda a třeba i výjimečná možnost nechat se přímo na místě vyfotit se svým oblíbeným hercem s tím, že fotografie bude ihned k dispozici. Později bude následovat vernisáž výstavy fotografií Evžena Sobka s názvem „Life in Blue“ a závěr Dne v KSA bude patřit koncertu populární ostravské kapely EMA. Jde o folkrockové uskupení s nádechem Balkánu, přičemž patronem koncertu je herecký soubor Arény. Pro návštěvníky bude k dispozici i občerstvení a veškeré informační a propagační materiály,“ popisuje program ředitelka KSA Renáta Huserová.
Akce Rok něčím tragikomický začíná aneb Vychutnejte si otevřenou náruč dobré společnosti! se odehraje v prostorách divadla i pasáže Knihovny města Ostravy ve čtvrtek 3. září 2015 od 13 do 20 hodin.
Celá akce začne ve 13 hodin, kdy bude zahájen prodej zlevněných vstupenek a předplatného. Diváci si budou moci zakoupit vstupenky za 140 Kč a pro studenty a seniory za 100 Kč (namísto 200 Kč a 140 Kč). Od čtrnácti hodin budou zájemci v půlhodinových intervalech v několika skupinkách provázeni zákulisím divadla za doprovodu členů hereckého souboru. Mezitím se s dalšími členy souboru bude možno vyfotit a díky speciální technologii, která umožní okamžité vytištění fotografií, si je hotové nechat ihned podepsat. To vše se bude odehrávat v improvizované divadelní kavárničce přímo v pasáži Knihovny města Ostravy, kde si zájemci budou moci posedět a dát si kávu či čaj. Také budou k dispozici již předem připravené fotky herců k podepsání. Od pěti hodin odpoledne je za účasti autora snímků naplánována vernisáž výstavy souboru fotografií Evžena Sobka s názvem Life in Blue. Soubor zprostředkovává specifické prostředí jihomoravských nádrží Nové Mlýny a jeho občasné obyvatele, kteří zde tráví svůj volný čas. Vernisáž uvede kurátor výstavy, fotograf Roman Polášek a hudební doprovod obstará herec DPB Michal Sedláček, člen kapely EMA, která od půl sedmé zahájí svůj samostatný koncert. Kapela EMA je hudebním uskupením, které vzniklo před šesti lety, hraje dle vlastních slov „nepravděpodobný poetický rockfolk s nádechem Balkánu a Ostravy“ a jehož členy jsou herecké osobnosti jako Vladislav Georgiev, Michal Sedláček či držitel Ceny Alfréda Radoka, zpěvák kapely, Patrik Děrgel.
Vstup na koncert kapely EMA, který se uskuteční v sále divadla, bude zdarma pro ty, kteří si zakoupí vstupenku na některé z představení KSA či předplatitelskou legitimaci.

Program akce Rok něčím tragikomický začíná aneb Vychutnejte si otevřenou náruč dobré společnosti!:
13:00-20:00 hodin – možnost zakoupení předplatného a zlevněných vstupenek
14:00, 14:30, 15:00, 15:30 a 16:00 hodin – komentované prohlídky zákulisí ve společnosti
herců souboru, autogramiáda, focení s herci,
divadelní kavárnička v pasáži Knihovny města
Ostravy
17:00 hodin – vernisáž výstavy fotografií Evžena Sobka ve foyer divadla za hudebního
doprovodu herce Michala Sedláčka
18:30 hodin – koncert kapely EMA, ostravský folkrock s nádechem Balkánu v hledišti
divadla

image