Stáhněte si novou verzi aplikace SmogAlarm

Vznikla nová verze aplikace pro chytré telefony a tablety SmogAlarm. Jejím tvůrcem je organizace Čisté nebe. V současné době bylo nutné aplikaci aktualizovat a inovovat o nové funkce,novou verzi podpořilo dotací i město Ostrava. Jaké jsou novinky této verze?

Aplikace má nový vzhled, byla vylepšena o novou funkci notifikace, kdy si každý může u vybraných stanic nastavit možnost upozornění na špatnou kvalitu ovzduší, na přehledné mapě České republiky lze přehledně srovnat, jak se v Česku dýchá a nově obsahuje záložku o znečišťujících látkách, imisních limitech a vysvětluje index kvality ovzduší,“ popisuje aktualizovanou aplikaci ředitelka Čistého nebe Anna Plošková.

Aplikace SmogAlarm lidem umožní velmi snadný přístup k datům, která poskytuje ČHMÚ, a tak mohou lehce zjistit aktuální situaci o ovzduší v místě svého bydliště. V Ostravě a okolí dochází často v zimě k překračování zákonem stanovených limitů pro znečišťující látky, lidé ale často neví, jak se ve smogových situacích správně chovat a chránit své zdraví.

SmogAlarm byl spuštěn v listopadu 2011 a od té doby si vysloužil přes 35 tisíc stažení. Oblibu aplikace ocenili nejenom samotní uživatelé, ale také odborná veřejnost.

V roce 2013 získal SmogAlarm 2. místo v kategorii Nejlepší internetový projekt (soutěž neziskových organizací a nadačních fondů Být vidět), 4. – 6. místo v kategorii Aplikace pro veřejnost (soutěž Společně otevíráme data, Fond Otakara Motejla, který spravuje Nadace Open Society Fund Praha).

Aplikace je k dispozici pro systémy iOS a Android, další možnosti naleznete dole na webových stránkách http://www.smogalarm.cz/.