Starý festival nabídne divadelní představení, ale i talk show se slavným cestovatelem Konkolskim

STARÝ FESTIVAL přinese během června to nejlepší, co se urodilo v klubu Stará aréna za tuto sezónu. Čekaji vás divadelní žně, ale také talk show se slavným českým mořeplavcem Richardem Konkolskim nebo filmové projekce Studia Karel. 

Program:

22. 6. od 19.00 STRIPTÝZ – derniéra 

Poslední možnost zhlédnout představení studentů herectví Janáčkovy konzervatoře. Představí se v divadelní jednoaktovce známého polského dramatika Slavomira Mrožka.

23. 6. od 19.30 Studio Karel BIOGRAF Rozchod Nadera a Simin

Strhující manželské drama o slepých uličkách předsudků a striktního právního systému. Íránský vítěz festivalu Berlinale byl následně oceněn desítkami cen, včetně Oscara a Zlatého glóbu za nejlepší cizojazyčný film. 

24. 6. od 18.00  MATEŘSTVÍ  Divadlo Aureko

Dodatečná premiéra ke Dni matek. „Tekstepíl“ v podobě poloinscenovaného scénického čtení. Matky se dozvědí, co ani netuší, že se ví. Dívky čekatelky se dozvědí, co ještě neví. Muži se dozvědí a budou žasnout!

25. 6. od 19.00  ŠÍLENÍ SPOLUBYDLÍCÍ Vol. 1 ŠÍLENÍ SPOLUBYDLÍCÍ Vol. 2 Nepojmenované divadlo

Znáte to – bydlet s někým není vždycky jen tak. Společný podnájem často svede dohromady podivné typy lidí, kteří by se za normálních okolností nikdy nepotkali. Někteří spolubydlící můžou být vážně šílení. Seriál na divadle. Sitcom.  Repríza prvního dílu a *zbrusu nový díl druhý!*
26. 6. od 20.00 Kabaret ZAJÍC V PYTLI 

Kabaretiéři Petr Sedláček a Zeno Václavík uvítají ve Staré aréně světové umělce lokálního významu a bezvýznamné umělce ze světových lokálů! Vtipy bez pointy a scénky bez konce. 

26. 6. od 22.00 ČECHOV BYL SRANDISTA Koza dojí krev

Anton Pavlovič Čechov psal komedie! Nikdo se jim ale nesměje! Že by nebyly vtipné? Scénické čtení klasických divadelních her v netradičním a možná až nečekaném pojetí. Netradiční čtení Čechova od tvůrčí skupiny Kozadojíkrev. Je to banda nevychovaných sprosťáků, nebo jde o průkopníky tzv. ultramoderny?

27. 6. od 15.00 HURÁ NA BANÁNY ANEB JAK VONÍ ZEMĚ SNŮ?  THeatr Ludem 

Kouzelný příběh o putování dvou kamarádů do neznámé země snů, kde je všechno větší, hezčí a chutnější. Kam se dva nerozluční přátelé dostanou? Přijďte a uvidíte. Pro děti od 3 let.
27. 6. od 20.00  IMPÉČKO 

Divadelní večer plný improvizovaných skečů. Přijďte zažít tu stoupající hladinu adrenalinu, když se herci před plným sálem diváků poprvé dozvídají zadání improvizované scénky a začínají tvořit, vymýšlet a potit se… Je to umělecký bungee jumping!

28. 6. od 20.00 WHITE LADY *PREMIÉRA*

Komedie. Zapadlý noční klub kdesi v Americe. Barové tanečnice snící o umělecké dráze a světlech New Yorku, plážích Miami. Přijede šéf, podobný Ričrdu Gírovi, aby je vytáhl z té díry a uspořádal pro ně turné? Kdo je vlastně šéf? A jak vypadá? Nezbývá než doufat… A v takovém případě je tady ještě white lady… Autorské představení studentů konzervatoře.

29. 6. od 18:30Talk show  HOVORY ZE STARÉ POHOVKY 

Jak napovídá název, pořad se odehrává na staré, pohodlné pohovce. Přátelské vyprávění tří zajímavých hostů i moderátorky Dagmar Misařové vtáhne diváky do příjemné atmosféry, jako by se všichni potkali na návštěvě a povídali si u jednoho stolu. Přijďte se setkat s výjimečnými hosty v komorním sále, dozvědět se více o jejich životních příbězích.
Hosty tentokráte budou: 

Richard Konkolski – mořeplavec, který na plachetnici Niké třikrát obeplul svět

Václav Fajfr – muzikant, pořadatel charitativních koncertů na podporu dětí

Ilona Rozehnalová – majitelka klubu a antikvariátu Fiducia a členka Okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu

30. 6. od 19.00  KOUZELNÁ NOC 

„To je žena mých snů!“ Tak muži s oblibou charakterizují ženy, které po všech stránkách vyhovují jejich představám. A právě taková v Kouzelné noci vstoupí do nepříliš útulného hotelového pokoje, v němž se večer po únavném pracovním dni na služební cestě ocitnou dva kolegové s jedinou touhou – spát. Netuší, jaké pozoruhodné dobrodružství je v noci očekává.

OFF PROGRAM

Autorská literární čtení pořádaná časopisem Artikl:

„55 007 znaků včetně mezer“ 
Bude číst 6 mladých autorů; tři pražští, tři ostravští.

30. 6. v 17 hodin v kavárně Stará aréna.