Talentovaná ostravská zpěvačka Elis vystoupí v Českém rozhlase Ostrava

V Českém rozhlase Ostrava vystoupí v pondělí 24. února jedna z nejtalentovanějších mladých zpěvaček současnosti, ostravská naděje Elis. V hudebním Studiu 1 se představí v 18 hodin v rámci koncertní série Radio Ostrava Live. Jako hosté ji na koncertu mimo jiné doprovodí také Markéta Konvičková, Martin Chodúr a Daniel Mrózek.

Eliška Mrázová alias Elis se coby dcera filmového režiséra a animátorky loutkových filmů pohybuje v uměleckém prostředí už od dětství. Od devíti let hrála a zpívala v Operním studiu Národního divadla moravskoslezského. V šestnácti letech vyhrála konkurs na nazpívání znělek Rádia Čas a v sedmnácti se umístila na druhém místě mezinárodní soutěže Golden Lute. Se svým bratrem Daliborem, který je dnes světovým hráčem na bicí, začala koncertovat i na velkých scénách (Colours of Ostrava, Dny dobré vůle Velehrad). V roce 2010 nazpívala na sólovém albu Plant a Seed amerického baskytaristy a zpěváka Fernanda Saunderse, mimo jiné člena doprovodné kapely Erica Claptona, Lou Reeda a dalších, vokály a také duet I’m No Angel. Jejich spolupráce trvá doposud.

Elis hraje na klavír, akordeon, kytaru a ukulele. Není ovšem jen interpretkou, ale i skladatelkou a textařkou. Ve dvanácti letech složila svou první písničku a od té doby se komponování systematicky věnuje. V roce 2012 dostala příležitost složit a nazpívat hudbu k dětskému seriálu „Staré pověsti české“ pro CS MINI a v roce 2013 složila hudbu k dětskému televiznímu magazínu „Draci v hrnci“ pro ČT:D. Autorské je i její debutové album Shubidu z roku 2013.

Zpěvu Elis dominuje především moderní americký feeling, v jejích písních ale najdete i ohlasy reggae rytmů nebo latiny. To vše dělá z jejího sólového debutu pestrou nahrávku, která dokazuje, že se na české populární scéně objevil nový talent.

Vstupenky za  100,- Kč jsou v prodeji na recepci Českého rozhlasu Ostrava.

 

Elis