Tanec Ostrava nabídne nejen tanec, ale i filmy či workshopy

Festival Tanec Ostrava je přehlídkou soudobého tance a pohybového divadla, který se snaží umožnit co nejširší laické veřejnosti sledovat současné trendy a vrcholná díla tanečního oboru. Festival opakovaně přiváží české i zahraniční soubory prezentované na stejnojmenném festivalu a České taneční platformě.  Nedílnou součástí festivalových dnů jsou také výstavy, performance, semináře a dílny, které vedou vystupující tanečníci a choreografové.

Letošní ročník festivalu Tanec Ostrava se uskuteční od 24.10. do 13.11.2013 a domovskou scénou bude Multižánrové centrum Cooltour na Černé louce. Část programu se bude odehrávat také v Divadle Loutek, Staré Aréně a Minikinokavárně. V rámci festivalu jsou také pořádány pohybové dílny, během kterých můžete získat nové zkušenosti s výraznými osobnostmi současného tance.
Do Ostravy zavítá například soubor NANOHACH, který také celý festival ve čtvrtek 24.10. zahájí, o   den později můžete prožít introspektivní taneční pouť inspirovanou Červenou knihou C. G. Junga s názvem Orbis Pictus. V sobotu 2. 11. si nenechte ujít neobyčejně silné taneční sólo Andrey Opavské LA LOBA doprovázené živým zpěvem Jany Vébrové, které bude patřit k vrcholům letošního programu.

Tanec Ostrava si klade za cíl také podporu začínajících choreografů a tvůrců. Ve čtvrtek 31.10. se ve složeném večeru představí Petr Ochvat a Anička Prokopová, kteří působí ve Vídni a absolventi brněnské DIFA JAMULukáš Karásek a francouz Florent Golfier.

V rámci ozvěn Festivalu tanečních filmů můžete 8. 11. shlédnout dokument The Six Seasons o vzniku choreografie DESH světoznámého choreografa a tanečníka Akrama Khana.

Závěr festivalu bude patřit zahraniční produkci a to konkrétně slovenskému tanečnímu Divadlu elledanse, které představí choreografii Lucie Holinové FUGA. Důležitou součástí představení je působivá jevištní dekorace, která postupně odhaluje dění na scéně. Před diváky se otevírají jednotlivá okna či výřezy, a právě přes tyto „fugy“je možné pozorovat příběhy. Od intímních sól či duetů až po dynamické improvizace.

Vstupenky v předprodeji, podrobnější informace o programu, filmech, tanečních dílnách a nově festivalové aktuality najdete na webových stránkách www.cooltourova.cz.

tanec