Tomáš Kočko pokřtí své první live album ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava

Ve středu 3. prosince pokřtí Tomáš Kočko se svým Orchestrem v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava své první live album s názvem Živě. Záznam na CD za účasti publika nahrál právě ve Studiu 1 o měsíc dříve, 21. října, ve fúzi s cimbálovou muzikou Velká Morava. Křest nové desky spolu s koncertem začne ve 20.00 hodin.

Nápad na natočení koncertních verzí skladeb Tomáše Kočka a Orchestru zrál již delší čas. Skupina má v tuto chvíli na svém kontě osm studiových počinů. „Volání fanoušků po živém albu bylo důležitým motorem a spolupráce s cimbálovou muzikou Velká Morava dala tomuto plánu definitivní impuls. Naše muzika obohacená o řízný cimbál, divoké smyčce a slovácké vokály dostává nový rozměr a byla by škoda nezaznamenat ji právě v tomto tvaru,“ uvedl k realizaci živé nahrávky Tomáš Kočko.

Záznam koncertu pro první „live“ desku skupiny, za účasti několika desítek jejich fanoušků, proběhl ve Studiu 1 ČRo Ostrava 21. října. Hodiny práce s ozvučením, půl dne zkoušení a pak nervozita, jak to všechno dopadne. Nahrávat desku nebylo pro skupinu nic jednoduchého, zvlášť když to mělo být první živě nahrávané album v kariéře. „Sám jsem překvapený, jak náročné to je, protože jsem zvyklý nahrávat ve studiu nástroj po nástroji, vrstvit to. A to společné hraní, když někdo udělá chybu, tak se to musí vrátit. A tak vlastně jeden za druhého zodpovídáme a je to o to náročnější,“ vysvětloval tehdy těsně před nástupem na scénu Tomáš Kočko.

A proč právě tak jednoduchý název nové desky ŽIVĚ? „Jde o dvojsmysl, neboť CD bude zároveň věnováno Živě – staroslovanské bohyni, dárkyni životodárné síly a úrody, ochránkyni rodiny, manželství a dětí,“ dodal Kočko.

„Koncert se křtem nové desky Živě ve Studiu 1 je tradičně přístupný veřejnosti. Bude zároveň vysílán v přímém přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava a také živě přenášen na YouTube v profilové stránce Českého rozhlasu,“ uvedl ke koncertu Richard Piskala, vedoucí Programu Českého rozhlasu Ostrava.

Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.