Třicet svobodných – happening na náměstí E. Beneše, křest bulletinu Krásná Ostrava a první indicie hry Šifra Pavla Tigrida, 23.9. v 18:00

Srdečně vás zveme na akci:  Třicet svobodných – happening na náměstí E. Beneše, křest bulletinu Krásná Ostrava a první indicie hry Šifra Pavla Tigrida v pondělí 23. září od 18:00
Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu se na podzim připojují k oslavám třiceti let od pádu komunistického režimu. Společně okrášlíme náměstí E. Beneše v duchu svobody včetně výstavy v prosklených vitrínách a velkoplošného okrášlení Ostravice-Textilie, rovněž pokřtíme podzimní číslo bulletinu Krásná Ostrava. Na místě najdete také 1. indicii hry Šifra Pavla Tigrida, kterou organizuje stejnojmenné gymnázium u příležitosti oslav třiceti let svobody.
Za pěkného počasí špekáčky či vegetariánské pochoutky vhodné k opékání s sebou.

Akce se koná v rámci společného projektu ostravských kulturních institucí SametOVA!!!

Šifra Pavla Tigrida: pojedou v tom všichni!

Jste na logické hry, excelujete v luštění hádanek a bylo vždy Vaším snem být agentem tajných služeb? – Pak přesně pro Vás je Šifra Pavla Tigrida, kterou připravuje stejnojmenné jazykové gymnázium z Ostravy-Poruby. Od září do listopadu 2019 se na různých akcích pořádaných pod hlavičkou „SametOVA!!!“ (vernisážích, představeních, přednáškách) budete dozvídat indicie, z nichž nakonec sestavíte tajemnou větu, která se objevila na stránkách Rudého práva osudného 17. listopadu 1989. Kdo bude chtít, může si při luštění pomoci i několika „keškami“ umístěnými přímo v ostravském terénu. Nejlepší dekodéry odměna nemine! Více viz ze: http://jazgym.cz/cz/deje-se/sametova/sifra-pavla-tigrida-pojedou-v-tom-vsichni/sifra-pavla-tigrida-pravidla-pro-sametove-hladky-prubeh-hry.html

Kde hledat jednotlivé indicie, které vás přivedou až k rozluštění tajemné věty? Na vybraných akcích projektu SametOVA!!! a v terénu ostravských ulic a zákoutí. Seznam zde:

Indicii č. 1 najdete 23. 9. 2019 od 18:00 hod. na akci Galerie Fiducia a okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu Třicet svobodných – happening na náměstí dr. Edvarda Beneše a křest bulletinu Krásná Ostrava.

Indicii č. 2 získáte 25. 9. 2019 od 10:00 hod. na akci Kudy šel Listopad. Procházka ostravskými dějinami začíná na Masarkově náměstí a povede ji Lenka Kocierzová.

Indicii č. 3 objevíte 3. 10. 2019 od 16:00 hod. v Knihovně města Ostravy (pobočka Přívoz, nám. Sv. Čecha 7) na recitálu Sametové písničky Aleše Nitry.

Indicii č. 4 odhalíte ve dnech 24. 10. – 29. 11. 2019 na výstavě Archivu města Ostravy konané ve foyer Radnice města Ostravy. Výstava Od listopadu k listopadu je věnována proměnám ostravského školství a studentům v moderních dějinách.