Ulice Na Desátém ožije operetou a připomene nestora ostravské operety Vladimíra Brázdu

Ostravská ulice Na Desátém v centru Ostravy byla dlouhý čas známá jako místo, kde to žilo hudbou a především operetou. Dům, ve kterém po léta žil nestor ostravské operety Vladimír Brázda, nedávno ozdobila pamětní deska jako vzpomínka na „zlatou éru“ ostravského hudebního divadla. Dne 27. května 2015, kdy by Vladimír Brázda oslavil jubilejní pětadevadesáté narozeniny, tato ulice opět ožije operetním programem s názvem Opereta žije! V rámci pestrobarevného operetního korza uslyší diváci slavné operetní melodie a budou mít možnost potkat některou ze slavných operetních postav. Vzpomínat na Vladimíra Brázdu budou jeho nejbližší přátelé a sólisté Národního divadla moravskoslezského. Oslavy nedožitých pětadevadesátých narozenin pak budou zakončeny slavnostním představením Čardášové princezny od 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.

Význačná osobnost hudebně zábavního divadla a dlouholetý šéfdirigent (1945–1988) ostravské operety Vladimír Brázda (1920–2001), rodák z Klopotovic u Brna, by letos oslavil své pětadevadesáté narozeniny. Pamětníci a milovníci operet budou zajisté znát jeho nejhranější operetu Ztřeštěné námluvy (1950) s písňovými texty Jaroslava Seiferta, operetu Vysněná (1946) s písňovými texty Josefa Kainara nebo oblíbený televizní pořad Pletky paní operetky, který sám moderoval. Během svého ostravského působení vytvořil inscenace celkem 118 operet, hudebních komedií a muzikálů.

 V programu Opereta žije!budou účinkovat: Roman Harok, Janka Hoštáková, Petr Miller, Peter Svetlík, Eva Zbrožková, Martina Smrčková a další.

deska brázda

 

Operetní korzo ve znamení oslav výročí Vladimíra Brázdy se uskuteční ve středu 27. 5. 2015 od 16 do 17 hodin v ulici Na Desátém 23 v Ostravě. Zakončením celého večera pak bude představení operety Čardášová princezna v Divadle Jiřího Myrona.