V Ostravě vznikla nová hra – mobilní aplikace Kod Salomon

Ostrava má novou hru pro chytré telefony, se kterou můžete v centru města a blízkém okolí pátrat po magickém talismanu barona Rothschilda – pro někoho je hra příležitostí poznat s rodinou nejzajímavější místa Ostravy, pro jiného závodem s přáteli, pro dalšího možností prověřit si,  jak mu to myslí… Pro spuštění hry je třeba si nainstalovat mobilní aplikaci Kód Salomon.

Okruhy, které hra nabízí:

1) Scénář vás zavede do Parku Landek, do centra Ostravy, do Ostravského muzea, na haldu Ema a minimálně ještě na jedno další místo. Časová náročnost: Od 8 do 12 hodin – podle toho, jak dlouho se na místech, kam vás hra zavede, zdržíte nad rámec úkolů.

2)  Scénář vás zavede do Hasičského muzea, do centra Ostravy, k Nové radnici, do ZOO Ostrava a minimálně ještě na jedno další místo. Časová náročnost:Od 8 do 12 hodin – podle toho, jak dlouho se na místech, kam vás hra zavede, zdržíte nad rámec úkolů.

3) Scénář vás zavede postupně na 15 nejzajímavějších míst Ostravy. Je určen pro ty, kteří se nechají příběhem Filipova pátrání zlákat k opakované návštěvě Ostravy, pro ty, kdo tu žijí nebo pro ty, kdo jsou ochotni zde strávit intenzivní dva až čtyři dny. Časová náročnost hry závisí na tempu hráčů, rychlosti jejich přesunů, a na tom, zda si hráči chtějí místa, kam je hra zavede, dobře prohlédnout. Splnění úkolů tohoto scénáře je v celkovém bodování ceněno nejvýše.

Mobilní aplikace je ke stažení zde: https://kodsalomon.ostrava.cz/index.zul

Zdroj: https://kodsalomon.ostrava.cz/layout/story.zul

 

rothschild