Ve výroční anketě I-divadla zabodovali Marek Cisovský a Ivan Krejčí z Komorní scény Aréna

Server i-divadlo.cz vyhlásil již po dvanácté výroční anketu, letos se do ni zapojilo 579 hlasujících. Do ankety byly zařazeny všechny činoherní, muzikálové a alternativní inscenace, které měly premiéru od prosince 2014 do listopadu 2015.
Jako nejlepší inscenaci letos hlasující ocenili filosofické drama Ladislava Klímy Lidská tragikomedie, kterou v Divadle v Dlouhé připravila režisérka Hana Burešová. Nejlepší ženský herecký výkon vyhrálo Dejvické divadlo, kde hlasující nadchla Simona Babčáková v úloze autistické Wendy, kterou hraje v inscenaci Kakadu.
V mužské kategorii  se na třetí příčce umístil ostravský herec  Marek Cisovský za hlavní roli v inscenaci Slyšení, která je k vidění v Komorní scéně Aréna a sbírá jedno ocenění za druhým.Vítězem se stal  Jan Vondráček, který ztvárnil alkoholika Jardu Pulce v Lidské tragikomedii Divadla v Dlouhé.
Redakce portálu i-divadlo.cz letos vyhlásila také tři největší osobnosti uplynulého divadelního roku. Toto ocenění si dle redaktorů zaslouží režisér a umělecký šéf Divadla v Dlouhé Jan Borna, umělecký ředitel Studia Hrdinů Jan Horák a umělecký šéf ostravské Komorní scény Aréna Ivan Krejčí.

Všechny informace o anketě najdete zde: www.i-divadlo.cz

image