Velikonoce na věži Nové radnice

Před velikonočním pondělím bude pod Vyhlídkovou věží připravena tvůrčí dílna s jarní a velikonoční tématikou. Dospělí i děti si zde budou moci v neděli 27. března vyrobit různé tematické ozdoby, připravit si vajíčka pro koledníky nebo si zahráto malé ceny.„V soutěži se příchozí dozví mnohé o velikonočních svátcích, tradicích a zvycích. S naší pomocí však vyhrává každý“ usmívá se koordinátorka akce Sylva Burgertová.

Z tvůrčí dílny si pak příchozí budou moci domů odnést výrobky v podobě velikonočních zajíců, nebo jarních motivů jako například zářivého slunce či barevných motýlků, „o tvoření je veliký zájem, ozdobami na špejli či kolíčku si pak návštěvníci zkrášlují domácnost,“ dodává Burgertová Sylva. Ve velikonoční dílně samozřejmě nesmí chybět ani vajíčka. Vyfouklá a v několika barvách budou připravena pro všechny, kdo si je bude chtít dozdobit různými technikami, připraveno bude například zdobení pomocí samolepek či lepení ubrousků.

Vyhlídková věž bude mít tento den otevřeno od 9 do 19. hodin. Vstup na ochoz je zpoplatněn 50 Kč pro dospělé, 40 Kč pro děti, studenty a seniory.

image