Velká jarní cyklojízda Ostravou

Spolek OSTRAVOUNAKOLE pořádá každoroční cyklojízdu pro zahájení sezóny nazvanou Velká jarní jízda Ostravou. Vyjíždí se v sobotu 9. dubna 2016 v 10:30 z Masarykova náměstí. Cíl nenáročné 15 km dlouhé trasy je v Trojhalí Karolina, kde na účastníky čeká bohatý doprovodný program až do večerních hodin. Můžete se těšit například na přednášky, výstavy, exhibici velocipedů a historických kol, jízdu zručnosti, soutěže pro děti, program agentury extrémních sportů VSA Xtreme, diskusi se zástupci města a mnohem více. Akce proběhne za každého počasí.

Více informací na stránkách http://ostravounakole.cz/ .  

Šestý ročník celorepublikové soutěže Do práce na kole odstartoval a letos poprvé má nové kategorie i pro běžce a chodce. Cílem kampaně pořádané ve zhruba třiceti městech je ulevit obcím přetíženým automobilovou dopravou a přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy. K zapojení stačí utvořit s kolegy 2-5 členný tým a jezdit během května co nejčastěji do práce na kole (anebo chodit či běhat).

Letošní novinkou je možnost registrace pro běžce, chodce, ale i bruslaře, vyznavače skateboardů, longboardů a vůbec všech šetrných způsobů dopravy, včetně vozíčkářů. V loňském roce se do klání zapojilo 7 280 soutěžících z 1 156 firem a institucí ve 24 městech ČR a dohromady najeli 1,5 miliónu „bezemisních“ kilometrů.

Registrace jsou otevřené až do 30. dubna na www.dopracenakole.cz. Všichni soutěžící dostanou kvalitní tričko ze 100% biobavlny s originálním grafickým potiskem kampaně od firmy OP Tiger.

jizda-plakat