Veřejná debata Smršťování Ostravy: Hrozba, nebo naděje?

Moderovaná debata s odborníky a zástupci samosprávy nejen na palčivé téma odlivu obyvatel z našeho města se koná 20. března v 18:00  v Antikvariátu a klubu Fiducia.  Česká republika před deseti lety přistoupila k Evropské unii. Evropská politika dnes významně, aniž si to někdy uvědomujeme, ovlivňuje každodenní běžný život a evropské investice patří k nejvýznamnějším investicím, které v Česku máme, ať už se to týká politiky zaměstnanosti, infrastrukturních staveb nebo vzdělávání, vědy a výzkumu. Přesto mnoho lidí v Ostravě a jejím okolí nemá práci a životní úroveň je stále ještě vzdálena evropskému průměru, což se projevuje především na odcházení mladých a šikovných lidí z našeho regionu do bohatších míst, například do Prahy.
Umíme dostatečně využívat příležitosti, které nám evropské politiky přinášejí? Existuje východisko z nepříznivého trendu „vylidňování Ostravy“? Co můžeme dělat pro to, aby Ostrava byla atraktivnějším místem pro život? Nejen takové budou otázky, na které se pokusí najít odpověď odborníci přizvaní na debatu:
Petr Rumpel: vedoucí Centra městského a regionálního managementu při Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské Univerzity

Cyril Vltavský: hlavní architekt, Útvar hlavního architekta Statutárního města Ostravy

Milena Vitoulová: architektka, dlouholetá regionální zástupkyně České komory architektů

Eliška Macková – zástupce platformy ostravských architektů Otevřená Pracovní Skupina Ostrava

Daniel Konczyna – tajemník generálního sekretáře Rady pro fondy EU

Večer moderuje publicistka Monika Horsáková.
Debata se koná v rámci festivalu Jeden svět Ostrava.