Vernisáž výstavy Lucie Tallové v Industrial Gallery

INDUSTRIAL GALLERY  zve na vernisáž výstavy slovenské talentované autorky. LUCIA TALLOVÁ představí svoji tvorbu a vůbec první sólo výstavu v ČR My Tears Have Turned To Snow  (Mé slzy se přeměňují ve sníh). Výstavu zahájí kurátorka Silvia Čúzyová v úterý 16.4.2013 v 18.00 hod. v INDUSTRIAL Gallery, Zahradní 10, Ostrava.
Výstava potrvá do 10.5.2013.
Lucia Tallová (1985) je absolventka malířského ateliéru prof. Ivana Csudaie na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Má za sebou více domácích a zahraničních výstav, získala ocenění Strabag Artaward International – Award of Recognition a je finalistkou ceny Maľba 2010 Nadácie VÚB.

Tvorba Lucie Tallové představuje intimní příběhy prostřednictvím média malby. V obrazech spojuje dvě protichůdné vizuální zkušenosti, neosobní produkt industriální společnosti s tajemnou neidentifikovatelnou krajinou. Zobrazované objekty se vynořují z vyprázdněných prostorů plátna a abstraktní plochy, jsou místem, na kterém vzniká konflikt mezi minimálním zásahem a přehnanou dekorativností zosobněnou v ornamentě. Už v starší tvorbě využívá tendenční silnější vrstvu díla-ornamentální struktury a obrazce, vytvořené autorskou technikou aplikování vyšívaných a háčkovaných textílií na plochu plátna. Práce s krajkou prezentuje nejen určitou vizuální kvalitu díla, ale i další vnitřní význam díla. Vrstvení malby, s využitím ozdobných rastrů, získává specifickou atmosféru, dodává mu sentimentálnost nádech nostalgie a romantiky, naivní dekorativnost a nabízí divákovi známou, lehko čitelnou informaci, s kterou se dokáže identifikovat.

Více o autorce na: http://www.industrialgallery.cz/vystavy/lucia-tallova-my-tears-have-turned-to-snow/