Slavnostní předpremiéry dokumentu o slavném ostravském fotografovi se zúčastní Viktor Kolář i režisérka

Česká televize Ostrava zve na předpremiéru dokumentu Viktor Kolář, která se koná 23. ledna 2014 v 17:00 hodin v ostravské Minikinokavárně. Předpremiéry se zúčastní jak Viktor Kolář, tak  režisérka dokumentu Klára Řezníčková. Oba budou po skončení projekce připraveni odpovídat na dotazy diváků.

Jméno Viktora Koláře je vyslovováno nejčastěji ve spojení s Ostravou. Vedle ostatních klasiků české moderní fotografie, jako jsou Drtikol, Sudek, Štreit a další, zůstal jedním z posledních našich světově uznávaných tvůrců, o němž u nás doposud nevznikl žádný samostatný dokument. Režisérka Klára Řezníčková přichází se snímkem, který tento dluh vyrovnává. Dokument je unikátní i nebývalou otevřeností, se kterou Viktor Kolář, jindy uzavřený a nepřístupný, vyšel televizním tvůrcům naproti. Předpremiéra dokumentárního filmu Viktor Kolář se v ostravském Minikině uskuteční ve čtvrtek 23.1.2014 v 17:00 hodin.

Život Viktora Koláře, prožité peripetie a dramatické rodinné události zajímavě mapují a zobrazují celou druhou polovinu 20. století. Ve světě uznávaný fotograf, jehož snímky kupují
prestižní galerie, vystupuje v televizním dokumentu jako průvodce svou retrospektivní výstavou i místy, kde vznikaly záběry na všední a při tom neobyčejný život v průmyslové Ostravě. Neopomene při tom zmínit i snímky ze svého kanadského období a vzájemně je srovnává. Spolu s ním si uvědomujeme podobnost životního stylu na západě v 70. letech se současnou atmosférou u nás. Viktor Kolář pozve televizního diváka i do svého soukromí, které přibližují fotografie a staré filmy z rodinného archivu i veskrze současné rozhovory s dcerami a manželkou.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/novinky-ze-studia/258156-minikino-uvede-v-predpremiere-dokument-o-viktoru-kolarovi/

 

 

 

Pozvanka_Kolar3