Vítěz prvního ročníku pěvecke soutěže Talent Ostrava získá dílo ostravského sochaře Jana Šnébergera

Pop Academy a Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava připravili první ročník pěvecké soutěže Talent Ostrava 2015. Soutěž probíhá pod záštitou starostky obvodu Ing. Petry Bernfeldové. Cenu pro absolutního vítěze věnoval mladý ostravský sochař Jan Šnéberger. „Ostrava má obrovský pěvecký potenciál. Řada slavných a hlavně kvalitních umělců pochází z našeho města. Ovšem každý nemá odvahu či potřebu se veřejně vystavovat v pěveckých soutěžích typu Superstar a Hlas. Proto se snažíme talentovaným dětem a mladým lidem nabídnout možnost prezentovat se před širokým publikem a současně si poměřit síly se svými vrstevníky. Věřím, že soutěž přináší více kultury do centra města nejen pro samotné soutěžící, ale pro všechny, kteří se zajímají o populární hudbu,” uvedla umělecká ředitelka Pop Academy a předsedkyně poroty Táňa Wajs.

Do soutěže se přihlásilo bezmála 180 zpěváků. Všichni se o postup do finále utkali v předkole, kde zazpívali jednu skladbu bez hudebního doprovodu a poté si vyslechli ortel poroty, která se také snažila poradit a doporučit písničku pro finálový večer. Nakonec bylo vybráno 38 postupujících, kteří zazpívají na veřejném finále a budou bojovat nejen o vítězství v jednotlivých kategoriích, ale také o cenu absolutního vítěze, cenu publika a zvláštní cenu předsedkyně poroty.

Veřejné finále proběhne 15. května v Cooltouru od 17:00. Finalisté zde zazpívají libovolnou píseň s hudebním doprovodem.