Výstava architekta Ivo Klimeše, autora novostavby Divadla Jiřího Myrona

IVO KLIMEŠ: ARCHITEKTURA A DIVADLO, tak se jmenuje výstava, která bude zahájena v pondělí 20. 4. 2015 od 17:00 ve Výstavní síni Sokolská 26 v Ostravě. 

Výstava představí architektonickou tvorbu Iva Klimeše a upozorní na výjimečné kvality jeho díla, zejména architektury divadelních budov, jejich novostaveb i rekonstrukcí (např. nové Divadlo v Mostě, ostravské Divadlo Antonína Dvořáka, Divadlo Jiřího Myrona, Divadlo v Opavě), ale i dalších významných návrhů, soutěžních projektů a realizací. Pozoruhodnou součástí tvorby architekta Klimeše je i jeho výtvarná činnost a hojná spolupráce s předními výtvarníky. Výtvarná díla a jejich zapojení do architektury jsou v díle Iva Klimeše velmi výrazným akcentem.  Výstava si dává za cíl vedle souhrnného představení tvorby architekta Iva Klimeše propagaci architektury obecně jako rámce uměleckého a kulturního života v Ostravě. Vystavením Klimešova chtějí autoři podpořit odbornou debatu o hodnotách soudobé ostravské architektury a upozornit rovněž na významnou úlohu kvalitní architektury při vytváření obrazu města.


Výstava je součástí festivalu ARCHIKULTURA 2015 a vznikla ve spolupráci Kabinetu architektury a katedry architektury FAST.