Výstava Kreativ Ostrava na Černé louce

Výtvarné dílničky, kreativní nápady a inspirace, materiál s výstavní slevou, handmade výrobky, seznámení s novinkami na trhu, workshopy, zábavný doprovodný program – to je výstava Kreativ Ostrava, kteá se koná o víkendu 16.-18.října na Výstavišti Černá louka.
„Novinkou letošního ročníku je spojení s mezinárodní výstavou Quilt Ostrava 2015. Na více jak 400 metrech čtverečních se představí přes 80 exponátů a organizátorem je Patchwork centrum – Danuše Březinová a 1. Moravský patchworkový spolek,“ informuje mluvčí společnosti Ostravské výstavy Katrin Tomanová. „Letos se mohou návštěvníci těšit na rozsáhlejší nabídku materiálů a výtvarných potřeb,“ doplňuje Tomanová.

Korálkářky se mohou opět těšit na Korálkovou školu Darí Fejtkové a její oblíbené workshopy. Pokřtěna bude rovněž její nová kniha. Korálků, perliček a komponentů bude v nabídce také nepřeberné množství. Z dalších výtvarných technik si mohou kreativci vyzkoušet malování na hedvábí nebo jiný materiál, enkaustiku, nově bude v nabídce Ebru – turecká technika malování na vodě. Nebudou chybět techniky jako je scrapbooking, decoupage, razítkování, práce s polymerovou hmotou, plstění a quilling. Firma Bambulky nebo Vlněnka a perlička nabídnou materiál pro pletení a háčkování. Poprvé zde budou předvedeny dvě japonské tradiční techniky – origami a kaligrafie. V dalších dílničkách si nejen děti mohou zkusit výrobu mýdel nebo svíček, pedig, filcování, malování pískem a jiné.

„Říjen je období, kdy už začínáme myslet na vánoční dárky. Na výstavě bude jedinečná možnost najít to, co udělá blízkým radost. V kreativních obchůdcích na výstavě budou šperky, keramika, kabelky, prstýnky, prostírání, oblečení, zdobené krabičky, přáníčka nebo jedinečné handmade výrobky, zve Tomanová k nákupu dárků.
Také v letošním roce čeká na návštěvníky specializovaná sekce plná znamenitých chutí, neodolatelných vůní, která potěší nejedno oko a udělá radost hlavně mlsounům – SLADKÉ PEČENÍ.

Opětovně bude připravena přehlídka kulinářských výrobků ať již sladkých nebo slaných. K zakoupení budou kreativně zdobené minidortíčky, cupcaky nebo perníčky, bezlepkové pečivo, výrobky z marcipánu apod. Milovníci pečení si zde mohou navíc pořídit cukrářské suroviny a dekorace, modelovací potřeby nebo potravinářské pomůcky. Pro návštěvníky bude připraven doprovodný program plný ukázek, workshopů a inspirace.

image