Známá tanečnice Nataša Novotná bude debatovat o práci choreografa

Zajímá Vás, jakým způsobem vzniká choreografie baletního představení? Jaký vliv má na výsledný pohyb hudba a text díla? O práci choreografa bude 18. února od 18:00 ve Fiducii besedovat známá tanečnice a členka skupiny 420PEOPLE Nataša Novotná.Hlavním inscenačním projektem letošní sezóny Národního divadla moravskoslezského je baletní triptych Návraty domů, který je večerem tří současných českých choreografů – Jiřího Kyliána, Pavla Šmoka a Nataši Novotné.

Absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Nataša Novotná, získala v roce 1997angažmá v NederlandsDansTheater 2. Poté působila ve švédském GöteborgsOperanBallet (2000–2002) a stala se členkou NederlandsDansTheater 1 pod vedením J. Kyliána (2002–2006). Nizozemskými kritiky byla dvakrát nominována jako ‚nejlepší tanečník‘ za interpretaci děl Duo (W. Forsythe) a Pneuma(J. Inger). Od roku 2006 pracuje nezávisle, jako tanečnice spolupracuje s předními světovými scénami a tvůrci, příležitostně působí jako choreografka a pedagožka. Nataša získala ocenění kritiků tanečního magazínu Dance Europe za nejlepší taneční výkon v choreografii SmallHour, za tutéž roli i prestižní Cenu Thálie 2008. V roce 2009 jí byl na závěrečném galavečeru festivalu Tanec Praha udělen titul Tanečník roku 2009. Je garantem a lektorkou Studia Nové scény ND v Praze.

Ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia pořádá Národní divadlo moravskoslezské. Akce se koná v rámci Roku české hudby 2014 v NDM.

 

image