Známý český spisovatel Michal Ajvaz vystoupí v galerii PLATO v diskusi s rusistou Tomášem Glancem

Ve čtvrtek 9. června se v Galerii města Ostravy PLATO koná debata s předním českým spisovatelem Michalem Ajvazem. Rusista Tomáš Glanc bude s Ajvazem diskutovat o literární tvorbě Pavla Pepperštejna, o fantazmatech vyrůstajících z důvěrně známých jednotlivostí, o hranici, za kterou začínají změněné stavy vědomí. Michala Ajvaze nespojují s autorem výstavy Memory is over pouze ruské kořeny, ale také zájem o radikální obraznost, s jejíž pomocí nás oba umělci provádějí literárními světy, které (své fikčnosti navzdory) zprostředkovávají zásadní zkušenost naší přítomnosti a každodennosti.

Michal Ajvaz (*1949, Praha) je český básník a prozaik, jehož knihy se řadí k hravé literární fantastice plné symbolů. První kniha mu vyšla až ve čtyřiceti letech, přestože píše v různých intervalech už od patnácti let. Za svou novelu Lucemburská zahrada získal v roce 2012 ocenění Magnesie Litera. Jeho knihy vyšly v japonském, italském, chorvatském, francouzském, makedonském, norském, ruském či anglickém překladu.

Přednáškou pokračuje volný cyklus Hlava umělce. Akce se koná ve čtvrtek v 19 hodin v galerii PLATO v Multifunkční aule Gong. Více informací naleznete na webu PLATO a na Facebooku.

Michal_Ajvaz_2015