Architekt a fotograf Milan Pitlach v Industrial gallery

Architekt Milan Pitlach působil v Londýně, několik let pracoval v renomovaném ateliéru O.M.Ungerse v Kolíně, posledních několik let žil a tvořil v čínské Šanghaji. Jako architekt se věnuje především obytným a polyfunkčním komplexům a urbanistickým projektům. Za svou činnost získal již mnoho ocenění v České republice i zahraničí. Kromě architektury se věnuje také fotografii, jeho práce a texty soustavně publikuje mimo jiné také Revolver Revue a Kritická Příloha Revolver Revue.

Svoji architektonickou tvorbu shrnul Milan Pitlach již dříve do působivé knihy s názvem Šanghajské koncepty a výstava v ostravské Industrial gallery z velké části práce obsažené v této publikaci představuje vybranými počítačovými vizualizacemi, architektonickými kresbami i fotografiemi realizovaných staveb.

Představí se také několik stránek z nepřeberného množství architektových skicáků a fragmenty fotografického cyklu Milana Pitlacha s názvem Kaligrafie, jež byl inspirován čínskými nápisy a malbami na šanghajských zdech.

Vernisáž výstavy se koná 14. října v 18:00.

IMG_0639.JPG