Beat Diary Juliana Sartoriuse v Domě umění

Poslední letošní koncert z cyklu soudobé hudby se odehraje v  ostravském Domě umění 29. 11. v 19:00.   Jeden beat denně po dobu celého jednoho roku: úkol, do kterého se Julian Sartorius, bubeník a hledač zvuků, pustil 1. ledna 2011. Výsledky zveřejňoval každý den na svém blogu od ledna do poloviny července – zbývající beaty na zveřejnění teprve čekají.Zaznamenané tracky vytvořil bez elektronických efektů, samplů nebo smyček. Každý jednotlivý úder byl skutečně zahrán a všechny zvuky jsou reálné, použil pouze overdub, protože má taky jen dvě ruce.

Beat Diary je v současnosti v plném rozsahu k dispozici na 12 LP: 365 beatů doprovázených 365 fotografiemi, a vypráví příběh Julianova roku. Roku mezi kuchyněmi, Berlínem, horami, hotelovými pokoji a zákulisím nejrůznějších scén po celém světě. Terénní nahrávky jsou jemně tkané v jedinečném rytmu architektury, včetně klapnutí vypínače světel, šelestu vysavače, pískání plastového prasátka, chrastění klavírů, bzučení elektrického kartáčku na zuby, až po novoroční ohňostrojový třesk na samém konci.

Díky neskutečné vynalézavosti inspirované hudbou J Dilla, Aphexe Twina, Black Atlantica, série Congotronics a hudebním minimalismem je výsledkem skutečný požitek. Tyhle beaty vám to v hlavě pořádně zamotají, a ještě vás budou ponoukat k tanci.Sartoriovy živé rytmy interpretuje postupně několik experimentální DJ´s jako Dieb13, Strotter Inst., Meinberg a Phaerentz. Profily  všech DJ´s si můžete přečíst v programu nebo na www.bludnykamen.cz

image