Bulletin Krásná Ostrava – číslo 2/2014 ke stažení

V pátek 20. června bylo slavnostně pokřtěno druhé letošní číslo bulletinu Krásná Ostrava. Elektronickou verzi bulletinu nabízíme ke stažení zde:  KROS-02-2014 web

V novém čísle najdete mnoho článků věnovaných ostravské historii a současnosti, množství dobových fotografií, ale i unikátní komiks výtvarnice Hany Puchové. Literární kritička Iva Málková se věnuje nové antologii ostravské literatury Briketa, archivářka Blažena Przybylová se zabývá nakladatelskou činností slavného přívozského vydavatele Ignatze Buchsbauma, jehož dům jsme okrášlili v březnu 2014 naučnou cedulí. Fotograf a pedagog Jiří Hrdina připomíná osudy ostravských Židů, kurátor Martin Mikolášek přibližuje tvorbu dvou mladých ostravských umělců Josefa Mladějovského a Martina Froulíka, architektka Milena Vitoulová se zamýšlí nad architektonickými soutěžemi a přináší několik ukázek právě probíhajících architektonických soutěží v našem regionu. Pedagog Jakub Ivánek upozorňuje na zničení dalších ostravských plastik, zejména na odstranění reliéfu sochaře Václava Uruby na obchodním domě Kotva. Památkářka Romana Rosová se věnuje aktuální situaci kolem chátrající kulturní památky Ostravica-Textilia, historik umění Martin Strakoš se zamýšlí nad aktuálním stavem okolí kostela svatého Václava a připomíná cenný funkcionalistický portál na Nádražní ulici, jemuž hrozí zánik při plánované rekonstrukci objektu.
V bulletinu najdete i další články a recenze, reportáže z okrašlovacích akcí a další texty. Čtyřicetistránkový bulletin v tištěné formě bude k dostání od pondělí 23.6. v Antikvariátu a klubu Fiducia a knihkupectví Academia. Náklad činí 500 ks. Tištěný bulletin bude také k dispozici v ostravských knihovnách, kterým ho pravidelně poskytujeme.
VYDÁVÁNÍ BULLETINU FINANCUJEME Z VLASTNÍCH ZDROJŮ, ZA SPONZORSKÝ TISK DĚKUJEME TISKÁRNĚ PRINTO.
20140621-161757-58677175.jpg