Druhé číslo bulletinu Krásná Ostrava ke stažení

Nabízíme vám ke stažení druhé číslo bulletinu Krásná Ostrava, který vydává okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu. Ke stažení zde: KROS 02 web . Pokud máte zájem o tištěný bulletin, vyzvedněte si jej co nejdříve v Antikvariátu a klubu Fiducia či knihkupectví Academia v Ostravě. Nově je bulletin k dispozici i v Praze, a to v sídle spolku Za starou Prahu v Juditině věži u Karlova mostu.

V druhém čísle bulletinu Krásná Ostrava najdete množství zajímavých článků z historie i současnosti Ostravy a Ostravska. Literární kritik Pavel Hruška hodnotí křest prvního čísla bulletinu na Landeku, literární historik Martin Tomášek informuje o znovunalezeném cestopisu legionáře Antonína Hořínka. S divadelníkem Luďkem Eliášem hovořil u příležitosti jeho devadesátin
pedagog Jiří Hruška. Historická témata zastupuje článek historika umění Martina Strakoše připomínající 80. výročí dokončení obchodního domu Bachner a jeho světově proslulého architekta Ericha Mendelsohna, nebo první část seriálu o ostravských zámcích od památkářky Romany Rosové. Architektka Milena Vitoulová vzpomíná na jednu ze svých prvních realizací, oceňovanou budovu kruhových poslucháren VŠB. Z aktuálních témat nabízí bulletin článek publicisty Ivana Dzida o projednávání ostravského územního plánu nebo příspěvek sociálního geografa Ondřeje Slacha o demografickém vývoji Ostravy. Pobyt Philipa Glasse v Ostravě přibližuje hudební publicistka Renata Spisarová a na nedávno zemřelého písničkáře Pepu Streichla vzpomíná básník Petr Hruška. Pro soutěživé čtenáře připravil publicista a básník Ivan Motýl malý literární kvíz, rozhlasová redaktorka Monika Horsáková připomíná patronku Slezska, svatou Hedviku. V bulletinu najdete i řadu dalších příspěvků a komentářů včetně zajímavých dobových vyobrazení a fotografií.

Za tisk druhého čísla bulletinu děkujeme tiskárně Printo a Jiřímu Martuškovi. Za grafickou úpravu děkujeme Jiřímu Šigutovi. Za ediční práci děkujeme Monice Horsákové, redaktory druhého čísla bulletinu byli Monika Horsáková, Ilona Rozehnalová a Jiří Šigut.

 

KROS TITULKA 02 2013