Fotografický workshop Viděno jinak

VIDĚNO JINAK je fotografický workshop, který se uskuteční v Ostravě ve dnech 4. – 9. června 2013 v rámci 5. ročníku divadelního festivalu Dream Factory Ostrava. Festival je významnou kulturní událostí a od jiných českých festivalů se odlišuje zejména využitím ostravského industriálu. Jeho dramaturgie se zaměřuje na českou činoherní špičku, mladé talentované tvůrce a zároveň dává prostor dalším divadelním a uměleckým žánrům – loutkové divadlo, výstavy, koncerty atd. Pro více informací o festivalu navštivte oficiální web http://www.dfov.cz/ .
Cílem workshopu je zprostředkovat nadějným fotografům možnost zachytit objektivem fotoaparátu nevšední atmosféru divadla. Seminář je určen mírně pokročilým fotografům, kteří už znají základní režimy svého fotoaparátu, ale chtějí vědět mnohem více o tom jak správně komponovat divadelní fotografii. Účastníci budou fotografovat nejen samotná představení, ale také zákulisí a celkovou atmosféru divadelního festivalu. Prokáží tak schopnost samostatné práce a především své tvůrčí vidění fotografie v kontextu divadla.
Úvodní lekci workshopu povede Mgr. Jiří Siostrzonek, PhD., uznávaný sociolog a zástupce vedoucího Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě, následovat bude lekce o divadelní fotografii. Praktickou částí bude samotné fotografování, kdy bude účastníkům dán prostor pro individuální práci a osobité zachycení divadelního festivalu. Po skončení festivalu proběhne závěrečné setkání všech účastníků, prezentace nejlepších fotografií a diskuze nad vybranými snímky.
Výstupem workshopu bude oficiální katalog fotografií zachycující 5. ročník festivalu Dream Factory Ostrava, který bude obsahovat fotografie pořízené během workshopu. Každý z účastníků obdrží několik výtisků pro prezentaci svých fotografií. Následně proběhne výstava nejlepších snímků zachycených objektivy účastníků.
Workshop je zdarma. Na základě vyplněné přihlášky proběhne výběr patnácti účastníků – formulář najdete zde: http://docs.google.com/forms/d/1BGliWWONZwZacNpDTx5qvHJysCp1F2J-zgixmrtz6ZI/viewform. Na seminář je třeba přinést vlastní fotoaparát. Registrace účastníků probíhá do 19. května 2013.

dfov