Gong získal další ocenění

Titul Stavba roku Čr 2013, který vyhlásila ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, letos získalo několik domů, mezi nimi i ostravský Gong.  Stavbami roku 2013 se podle hlasování odborné poroty ABF, která akci organizuje,  stala ostravská aula Gong,  společenské a obchodní centrum Breda & Weinstein v Opavě,  Proton Therapy Center v Praze,  Lípa resort – Aparthotel Lípa na Děčínsku a Královopolské silniční tunely v Brně.

Gongu byl titul Stavba roku ČR 2013 udělen odbornou porotou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství  „za vytvoření ojedinělého kulturního centra v bývalé průmyslové zóně se zřetelem k citlivému propojení původní a nové konstrukce.“ Hlasovala i laická veřejnost, a to prostřednictvím internetu. Svůj hlas Gongu poslalo bezmála 63 tisíc lidí.

Letos někdejší plynojem, který mezi lety 1924 až 1998 sloužil na jímání vyčištěného vysokopecního plynu a za jehož unikátní rekonstrukcí stojí architekt Josef Pleskot, ocenilo titulem Dům roku i statutární město Ostrava a titulem Stavba roku Moravskoslezský kraj.

gong