Iva Bittová vystoupí s Janáčkovou filharmonií Ostrava

Poslední koncert z cyklu Gong, který je novinkou 60. sezóny a bude se konat 5. května od 19:00 v Multifunkční aule Gong, přináší jedinečné spojení jedné z nejvýraznějších osobností české alternativní hudební scény Ivy Bittové a Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Iva Bittová připravuje v tomto roce koncerty s celovečerním programem nazvané Zvon. Spolu s ní na nich bude účinkovat Janáčkova filharmonie Ostrava vedená dirigentem Davidem Švecem a hosté – kytarista Vladimír Václavek, jeden z pilířů domácí alternativní scény, kontrabasista Jaromír Honzák, guru české jazzové scény, trumpetista Oskar Török, člen oceňované kapely Vertigo, bubeník Miloš Dvořáček, klavíristka a autorka aranží Beata Hlavenková a kytarista a autor aranží Petr Ostrouchov. Na ostravském koncertě vystoupí také lidový sbor Grunik z Ostravice. 

„Album Zvon je pro mě jakousi satisfakcí a ohlédnutím se zpět za celou mojí hudební dráhou, od úplného počátku až k autorské tvorbě. Jsou to většinou písničky, které vznikaly jen v kombinaci housle – zpěv – kytara. Ale třeba Beata Hlavenková mi říkala, že v těch houslových partech a zpěvu slyší celý orchestr. A já jsem to měla stejné, když ty písně původně vznikaly,“ říká Iva Bittová.

image