Janáčkova filharmonie vydala knihu k výročí 60. let své existence

Nehrajeme kratce, hrajeme už 60 let, tak zněl slogan, který Janáčkovu filharmonie Ostrava provázel jubilejní sezónou. A stejně se jmenuje i publikace, která mapuje aktivity tohoto skvělého ostravského orchestru od doby jeho založení v roce 1954. V jednotlivých kapitolách se seznámíte nejen s okolnostmi, které předcházely vzniku samotného symfonického orchestru, ale dozvíte se například také zajímavé informace o různých budovách a sálech, kde se v minulosti a současnosti provozovaly a provozují koncerty, dočtete se tu také o „výchovných“ koncertech Ilji Hurníka a najdete zde spoustu dalších zcela neznámých nebo málo známých faktů z dosavadního života noblesní šedesátnice jménem Janáčkova filharmonie Ostrava. Věděli jste třeba, že orchestr se oficiálně jmenuje Janáčkova filharmonie Ostrava od 12. října 1971, kdy o tom rozhodla 178. schůze Rady Národního výboru města Ostravy? Nebo že nejdéle sloužícím šéfdirigentem byl Otakar Trhlík? Že v roce 1963 si zakoupilo abonentku 4 300 posluchačů? Že v době svého vzniku měl orchestr pouze 36 členů? 

Součástí knihy jsou i seznamy tuzemských i zahraničních sólistů a dirigentů, s nimiž JFO spolupracovala nebo spolupracuje. Nechybí ani seznam všech členů JFO od doby jejího vzniku.

Publikaci o Janáčkově filharmonii si můžete koupit v Janáček Pointu (ve vstupním prostotu Domu kultury města Ostravy vpravo) nebo na kterémkoliv koncertu Janáčkovy filharmonie v DKMO za 290 korun. 

 

publikace JFO