Komorní scéna Aréna oslaví spolu s diváky 20 let své existence

Komorní scéna Aréna letos slaví dvacet let od svého vzniku a další z akcí pořádaných k tomuto jubileu bude večer s názvem 20 let v dobré společnosti… Ten divadlo připravilo především pro své předplatitele, ale zváni jsou všichni, kdo mají nejmenší ostravské divadlo rádi. Důvod, proč je tato akce především pro předplatitele je ten, že se během večera vylosují ceny, které jsou poděkováním divadla za přízeň těch nejvěrnějších. Tedy letošních abonentů, kteří si zakoupili předplatné na aktuální sezónu s názvem Rok neslýchaných zpovědí.
Večer, který se odehraje v neděli 23. listopadu 2014 od 18 hodin, je pořádán ve spolupráci s ostravským studiem České televize a vstup na něj je zdarma. Bude rozdělen na několik částí, přičemž každá se odehraje v jiném prostředí Komorní scény Aréna a jejího nejbližšího okolí. V úvodu budou přicházející diváci vítáni welcome drinkem za poslechu skladeb kapely Mamalör v pasáži Knihovny města Ostravy. Kapela Mamalör hraje tzv. vítkovický klezmer a s Arénou je spojena jmény dvou jejích členů, manželů Terezy a Marka Cisovských.
V pasáži knihovny také proběhne prezentace nového traileru k dvacetiletému výročí divadla a jeho křest. Následovat bude losování cen, kterých je pro předplatitele připraven stejný počet jako má Aréna let, tedy dvacet. Jsou mezi nimi wellness pobyty, dárkové poukázky a hlavní cenou je letecký zájezd do Paříže v hodnotě 20 000 Kč.
Po skončení losování se hosté přesunou do foyer Arény, kde na ně již bude čekat další kapela, BandaBand, ve které zase účinkuje jiný člen divadla, Vladislav Georgiev. Po jejich vystoupení se diváci přesunou do sálu divadla, kde proběhne beseda s tvůrci legendární inscenace hry Tadeusze Slobodzianka Prorok Ilja. Přítomen bude její režisér Janusz Klimsza a někteří z herců, kteří tehdy byli do inscenace obsazeni. Na závěr večera bude promítnut záznam Proroka Ilji, který pořídilo ostravské studio České televize v roce 2002. „Janusz Klimsza udělal v Aréně řadu skvělých inscenací, jednou z nich je právě třeba Prorok Ilja. Ale především to byl jeden z mála profesionálů, který měl odvahu a chuť s námi spolupracovat v době, kdy jsme jako divadlo začínali a kdy ostatní nad námi trochu ohrnovali nos,“ vysvětluje ředitelka souboru Renáta Huserová.
Celým večerem bude provázet bývalá herečka Komorní scény Aréna, nyní moderátorka Českého rozhlasu, Kateřina Huberová.

Zdroj: TZ Alice Taussiková, PR KSA

IMG_0708.JPG