Konference Czech Music Crossroad poprvé v Ostravě

Oddělení audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě se bude podílet na prvním ročníku konference a showcasového festivalu Czech Music Crossroads, který v předvečer Colours of Ostrava organizuje tým ostravských Barev. Vedoucí oddělení Monika Horsáková, která je členkou našeho okrašlovacího spolku, je součástí přípravného týmu a studenti budou na akci natáčet i průvodcovat. „Na festival se sjede špička světové odborné hudební veřejnosti. Novináři, promotéři, vydavatelé ze všech koutů světa, od Ameriky přes Afriku po Austrálii. Myslím, že už jen setkání se špičkou hudební žurnalistiky bude pro naše studenty výborná zkušenost. Dva studenti pak budou asistovat Američance Michal Shapiro, která bude natáčet ukázkové koncerty českých kapel. Jen pro představu: Michal Shapiro je novinářka, producentka, výtvarnice, filmařka a bývalá hudební ředitelka televizní stanice TV Link. Dnes mezinárodně proslulá videoblogerka na Huffington Post. No a budeme natáčet i panelové příspěvky na konferenci,“ upřesňuje Monika Horsáková.

Oddělení AVT se neztratí ani na samotných Colours of Ostrava. „Na Diskusní scéně Reflexu bude letos mimo jiné besedovat Paul Wilson – ex člen The Platic People of the Universe a překladatelV. Havla, J. Škvoreckého nebo B. Hrabala. V rámci besedy se bude v předpremiéře promítat náš nový dokument s názvem ‚Paul Wilson – normalizace očima cizince‘ z připravovaného cyklu Dějiny na vlastní kůži 2,“ dodává Monika Horsáková.

Dokumentů bude v novém cyklu deset a věnovat se budou například romskému holocaustu, perzekuci sportovců, bitvě o Tobruk, Hlučínsku nebo rodinám obětí politických procesů. „Připravujeme je opět pro Občanské sdružení PANT, provozující výukový portál Moderní dějiny.cz, který podle aktuálního průzkumu využívá 90 % českých učitelů dějepisu. Celý komplet nového cyklu bude oficiálně představen na podzim,“ uzavírá Monika Horsáková.

Czech Music Crossroads
Czech Music Crossroads je nový showcasový festival v České republice, spojený s panelovými diskusemi. Snahou projektu je především prezentace české hudební tvorby před zahraničními odborníky, která by vedla k její následné širší propagaci a vývozu. 1. ročník festivalu proběhne 16. července 2014. Začne odbornou konferencí a vyvrcholí koncerty vybraných českých kapel. Interprety, kteří vystoupí na tzv. showcase (ukázkových koncertech), a budou tak moci prezentovat svou tvorbu před zahraničními i domácími hosty, vybrala odborná porota Sedmi statečných (za přispění mnoha předních hudebních publicistů). Letos se představí: Beata Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitka Šuranská, Kittchen, Milokraj, Nylon Jail, Vertigo, Vložte Kočku.

Zdroj: TZ Slezská univerzita v Ostravě

20140714-175005-64205979.jpg