Křest nového čísla bulletinu Krásná Ostrava

KROS-01_2014-OBALKANa první jarní den chystá okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu vydání dalšího čísla bulletinu Krásná Ostrava. Křest prvního letošního čísla bulletinu se uskuteční v pátek 21. března v 18:00, sraz bude před Galerií Rubrum, která sídlí na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě–Přívoze.  Křest bude zahájen okrášlením domu slavného přívozského nakladatele Ignáce Buchsbauma. Poté se přesuneme do Galerie Rubrum, v níž se budou číst úryvky z knih ostravských nakladatelství a podávat speciální občerstvení Ivana a Eli Motýlových.

V prvním letošním čísle bulletinu Krásná Ostrava, který od roku 2013 pravidelně co čtvrt roku vydává okrašlovací spolek  Za krásnou Ostravu, najdete množství zajímavých článků z historie  i současnosti Ostravy a Ostravska. Historička Romana Rosová se věnuje historii Třebovického zámku, archivářka Blažena Przybylová přibližuje vznik okrašlovacího spoku Beskyd. Významný český historik umění a člen našeho spolku Rostislav Švácha seznamuje veřejnost s problematikou plánované výstavby Šantovka Tower v Olomouci, proti níž protestuje naše partnerské sdružení Za krásnou Olomouc. Čtenáři se mohou také těšit na velmi zajímavou vzpomínku známého českého umělce Eduarda Ovčáčka na Ostravsko padesátých let nebo na článek ostravského chartisty Jana Krále o ostravském samizdatu osmdesátých let. Historik umění Martin Strakoš publikuje článek o Dušanu Jurkovičovi, ve kterém se dotýká i nešťastného vyhoření Libušína. Aktuální je také článek Jakuba Ivánka o havířovské soše Směrník sochaře Václava Uruby, na jehož ostravské realizace je článek rovněž zaměřen.

V bulletinu najdete i řadu dalších příspěvků a komentářů včetně zajímavých dobových vyobrazení a fotografií.

Bulletin bude dostupný na křtu 21.3., poté jej na požádání získáte v Antikvariátu a klubu Fiducia nebo v knihkupectví Academia. Po křtu bude dostupný i ke stažení na našem webu www.krasnaostrava.cz .

Za tisk bulletinu velmi děkujeme tiskárně Printo.