Letošní slavnosti obvodu Ostrava-Jih budou pestré

V pořadí už 12. ročník Slavností obvodu Ostrava-Jih, které se letos uskuteční v pátek 20. června, se ponese v poněkud jiném duchu než v předchozích letech.
Nejzásadnější změnou je, že se do akce zapojí více organizací a tím pádem i na návštěvníky čeká i širší programová nabídka na různých místech.
Příspěvková organizace obvodu Kulturní zařízení Ostrava-Jih (KZOJ) připravila ve svých zařízeních pestrý program. Zábřežské Kino Luna bude promítat za symbolické vstupné 30 korun hned čtyři filmy. Názvy konkrétních představení budou uvedeny v programové nabídce kina na www.kzoj.cz.
„U příležitosti dokončení další etapy modernizace Kina Luna a instalace nového loga návštěvníkům rozdáváme drobné propagační předměty s novým logem kina a dětem bonbóny,“ uvedla ředitelka KZOJ Sylva Kocurová.
V Komorním klubu na Velflíkově ulici se pak od 18 hodin uskuteční koncert filmové hudby a šansonů. I zde bude stát vstupenka 30 korun. Před kulturním střediskem K-TRIO bude od 16 hodin Promenádní koncert s dechovou hudbou Kobeřanka.
Dům kultury Akord připravil od 14 hodin program na náměstí SNP v Zábřehu. Představí se v něm Dětské sborové studio Ostrava-Jih, Jaromír Adamec přednese Poctu Waldemaru Matuškovi, písničky pro děti i dospělé zahraje kapela HEC. Chybět nebude vystoupení místních souborů a hudebníků, nejrůznější aktivity pro děti, jarmark. Vstupné na akci, kterou bude provázet Roman Svoboda (známý např. z moderování televizního pořadu Na stopě), je volný.
Do letošních Slavností obvodu Ostrava-Jih se zapojí také Středisko volného času Ostrava-Zábřeh. Ve svém sportovně-rekreačním areálu na Gurťjevově ulici bude od 9 do 12 hodin připraven pro děti základních a mateřských škol zábavný program plný netradičních sportovních i tvořivých aktivit. Za splnění rytířských úkolů dostanou sladkou odměnu, těšit se mohou na lukostřelbu, výuku šermu, slámový fotbal, ale vyzkouší si třeba i točení na kruhu a jiné tvořivé aktivity. Vyrobí si svého vlastního rytíře i princeznu a domů si odnesou vlastnoručně vyrobenou korunku nebo štít. Děti i s pedagogickým doprovodem mají vstup zdarma.

20140619-080306-28986197.jpg