Masopust v centru Ostravy a nově i masopustní jarmark

Ostravské muzeum spolu s Centrem kultur a vzdělávání pořádá již sedmý Masopust Ostrava. Podle tradice se uskuteční v úterý před Popeleční středou, to jest 17. února, na Masarykově náměstí a v přilehlých ulicích centra Ostravy. Maškarnímu průvodu bude předcházet slavnostní udělení masopustního práva z rukou starostky městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Kromě tradičních masek, folklorních souborů a dechové kapely se v něm objeví antičtí bohové s družinou a doprovodnou hrou na saxofon, neboť letošní téma masopustu je „Pod antickou oblohou aneb Veselme se s Bakchem i Dionýsem“. Co vše se pod tím skrývá, uvidíte, pokud se k organizátorům, s maskou i bez masky, připojíte.
Program na jevišti na Masarykově náměstí začne v 15 hodin. Představí se dětské folklorní soubory, herci, muzikanti. Po průvodu bude následovat loučení s masopustem, v němž uvidíte mimo jiné tradiční Zabíjení kozla a Pochovávání basy.

Novinkou 7. Masopustu Ostrava je masopustní jarmark na Masarykově náměstí, který vypukne již v 10 h dopoledne. Zabijačku, slané i sladké pochutiny, lahodné pití a nejrůznější řemeslné výrobky si budete moci zakoupit ve stáncích do večerních hodin.

Více na: http://www.masopustostrava.cz/

(null)

(null)