Nekonvenční vánoční jarmark v Cooltouru

Letošní třetí ročník jarmarku, který se koná v Cooltouru 21. 12. 2013, se opět zaměřuje na originální upcyklovanou tvorbu a vánoční dary, které najdete převážně v galerii v přízemí. Jarmark však nabízí daleko více – nejrůznější sezónní i univerzální autorskou módu pro děti i dospělé, šperky, kabelky a doplňky, dřevěné a kožené zboží, placky, zrcátka, keramiku, mýdla a letos také dvě autorské knihy pro děti a mnohé další. Kromě pestrého výběru originálních vánočních dárků a nápadité upcyklované tvorby, pro Vás budou připraveny také autorské tvůrčí dílny pro děti a dospělé, módní přehlídky, domácí jídlo a voňavý vánoční punč a tradičně nekonvenční předvánoční atmosféra.
Program autorských workshopů:

Workshopy jsou přístupny zdarma, veškeré pomůcky a materiály jsou k dispozici na místě, pokud byste však rádi využili vlastních materiálů, určitě si je vezměte s sebou.

Coolnička

11:00 – 12:55     Evushaa – Výroba látkových růžiček       PRO DOSPĚLÉ

Tvorba jednoduchých a velmi efektních růžiček z recy-látek, které lze dozdobit korálky či knoflíky a použít buď jako dekoraci či komponenty k výrobě čelenek, sponek, přáníček a všeho, co Vám fantazie dovolí.

13:00 – 14:55     Atelier-Koira-Kissa – Každý by měl mít svého FERDINANDA!   NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

Výroba recyklovaného textilního kamaráda do nepohody, při které si každý účastník vyzkouší základy šití, kresby na textil a dalších tvůrčích činností.

15:00 – 17:00     Fluidum – Šperky a propisky z papíru   NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

Výroba papírových propisek a korálků ze starých časopisů, plakátů či kalendářů formou namotávání papíru na špejli či tuhu do požadované tloušťky a stylu. Výtvory se následně zdobí a lakují dle fantazie.

Coolna

13:00 – 14:55     Charaktera – Šperk, co hodíš do pračky               NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

Výroba šperků jednoduchou technikou stříhání starého pružného textilu např. triček a jeho následného navinutí do tvaru.

15:00 – 17:00     Chriss Pola – Plstěné ozdoby na Vánoce             NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

Výroba ozdob nejen na vánoční stromeček ze zbytkových odřezků z plsti.

Módní přehlídky:

Monika Adamcová alias Ňů fešn šopa má pro Vás připraveny dvě vlny neotřelé originální módní show přímo mezi návštěvníky. První si nenechte ujít od 14:00, druhá bude následovat v 15:00.

Seznam prodejců:

Ateliér Koira-Kissa, Binarová Hana, Cestovatelkaaa, Clockwork Imagination, Dantelie, Design TOOP, Dílnička na Tvrzi, Dřevěné doplňky, Dubinek3, DUNADAN, Emashop, Evushaa, Ewiny byliny, Fajné korále, Fluidum, hmartina, Hoopoeleather, Chameleon, Charaktera, Chiaro, Chriss Pola, Jmenovánky, JuliArt, KamilaL, Kamínková Lhota, Končiny, KP Salon, krivkat, KrPA, Křivé dřevo, lenawork, Líná koza, Loknok design, Lucajda, Mačkaná keramika, Mayaka, MUXU, Na koleně/Martina Němčíková, Ňů fešn šopa, OWI…kreativ, Pan Mon, PARADA, Pavla Tóth Honová, PICTORDIE, Porce, Já.a.tečka, Prata, Pup, Slunko 6, Soolista, Studio PES, Tompetka, U Páji, Umělečtí řezbáři Vlasta Koběrská a Jiří Veselý, Vagabondlady, Veronika Sklářová, Vladstrachna, Výtvarná společnost PB-ART, Zpátky k bylinám, Zuzana Sovadinová, Zuzana Šromová

Občerstvení:

Pannini, dva druhy polévky z belgické sandwicherie La Petite Conversation, Irenčin jedinečný chléb s bůčkovou pomazánkou a vánoční cukroví.

Zdroj: TZ Cooltour

image