Noc divadel letos poprvé v ČR – ostravská divadla připravila netradiční noční program

Jedinečná akce proběhne v jedenácti evropských zemích a letos poprvé se do ní zapojí i Česká republika včetně Ostravy. V sobotu 16. listopadu otevřou také ostravská divadla své prostory, aby umožnila divákům prožít nespočet nejen divadelních zážitků: na programu budou představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Noc divadel 2013 proběhne ve většině divadel pro návštěvníky zdarma, avšak z kapacitních důvodů je nutná registrace zájemců – některé akce jsou již totiž zadány, například speciální noční představení Havlovy Audience v Divadle Petra Bezruče.

Divadlo Petra Bezruče chystá na Noc divadel například scénickou prohlídku zákulisí divadla Petra Bezruče zakončenou očistou v mikve, ale také koncert Michala Sedláčka a Pavly Gajdošíkové, mladé hudební krve ze souboru Divadla Petra Bezruče.

Divadlo Antonína Dvořáka je nejstarší divadelní budovou v Ostravě. Byla otevřena před 106 lety, prošla řadou rekonstrukcí a proměn zevnitř i zvenku, několikrát změnila i název. Jméno skladatele Antonína Dvořáka nese přes 23 let. Přes 40 let nesla jméno jeho zavilého odpůrce Zdeňka Nejedlého, byla před tím Městským divadlem i Stadtheatrem. Za tu dlouhou dobu byla svědkem hvězdných setkání, i chvil, na které je lépe zapomenout. Co zůstalo i přes plynoucí čas v jejich stěnách stále uchováno? Na tuto otázku může přinést odpověď mimořádná noční návštěva…během hodinového programu budou mít diváci možnost nechat volně plynout čas a naslouchat v setmělém divadle otiskům divadelní paměti… 16. listopadu od 23 do 24 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

Více o Noci divadel se dozvíte zde: http://www.nocdivadel.cz/

Print