Okrášlení přívozského podchodu a sprejování přívozských dominant

Milí přátelé,  zveme vás na další akci okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu: sprejování přívozských dominant – okrášlení přívozského podchodu. V neděli 16. března od 14:00 budeme spolu s festivalem Jeden svět okrašlovat podchod v Přívoze naproti nákladovému nádraží (podjezd na Mariánskohorské ulici). Festival Jeden svět se letos věnuje tematice práce, proto jsme se rozhodli spojit síly a kromě projekcí a debat udělat i nějakou práci – okrášlit spolu přívozský podchod, který je v současné době velmi nevábným, byť frekventovaným místem.

Rozhodli jsme se nasprejovat na zeď přívozské dominanty. Obrysy těchto dominant tentýž den, v neděli 16. března od 10:00 , vyrobíme spolu s vámi a vašimi dětmi na dětském ateliéru v Antikvariátu a klubu Fiducia, ateliér vede výtvarnice Marcela Lysáčková.

Přidejte se k nám a přijďte si legálně zasprejovat, společně ztvárníme ikonické stavby, které byly a jsou klíčové pro dějiny i současnost Přívozu. Sprejovat přívozské dominanty na zeď přívozského podchodu budeme od 14:00, budete si moci nasprejovat třeba Lékárnu U Madony, hlavní nádraží, restauraci U Dlouhých, přívozskou haldu, kostel, již zaniklou synagogu a další ikony Přívozu.

Spreje a drobné občerstvení zajištěno, vhodné oblečení sebou.