Ostravský ateliér architektury dočasně povede Václav Palička. Zdroj: Archiweb, 19.6.2019

Ostrava – Nově vzniklý ostravský Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA) dočasně povede vedoucí odboru strategického rozvoje magistrátu Václav Palička. Rozhodli o tom radní města. Zastupitele o tom na dnešním zasedání informoval primátor Tomáš Macura (ANO). Ateliér má pomoci rozvíjet kvalitní architekturu a urbanismus ve městě.
Nová městská organizace má zahájit činnosti již od července a také proto bylo podle primátora nutné, aby někdo stanul v jejím čele. Aktuálně se koná výběrové řízení na obsazení této pozice, město se s Paličkou dohodlo, že po jeho ukončení a vybrání ředitele svou dočasnou funkci opustí. Zájemci o funkci se mohli hlásit do minulého týdne a podle Macury magistrát obdržel deset přihlášek.

Ostravský ateliér má být obdobou institucí, které fungují například ve Vídni či Helsinkách, ale také v některých velkých českých městech – Brně, Praze nebo Karlových Varech. Zastupitelé jeho vznik i přes kritiku opozice schválili v březnu. Opozice poukazovala na to, že vznik ateliéru není dostatečně připraven a projednán v širším politickém spektru.

Nový šéf instituce, kterého město nyní vybírá, bude zodpovídat za její personální obsazení a prezentaci výsledků činnosti ateliéru. Jeho úkolem bude i komunikace s veřejností.

Letošní rozpočet instituce bude deset milionů korun, v příštím roce to bude 20 milionů korun. Do roku 2020 se předpokládá, že bude ateliér zaměstnávat patnáctičlenný tým.

Zdroj: https://www.archiweb.cz/n/domaci/ostravsky-atelier-architektury-docasne-povede-vaclav-palick