Polské dny v Ostravě nabídnou výstavy, projekce, přednášky i koncerty

Oddělení polonistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity a Sdružení polské mládeže v ČR pořádá další ročník Polských dnů v Ostravě. Ve středu 9. 11. bude v 16:00 na katedře slavistiky FF OU zahájena výstava  „Henryk Sienkiewicz – pisarz światowej sławy“  – tematická výstava o významném polském spisovateli, nositeli Nobelovy ceny za literaturu (1905), autorovi mj. světoznámého románu Quo Vadis.
Výstava bude ke zhlédnutí do 25.11. 2016.  Zájemce čeká také „STOLIK POLSKI“ -přednáška Jiřího Muryce (Katedra slavistiky FF OU) o specifické architektuře krakovské čtvrti „Nowa Huta“, koná se v klubu Atlantik od 18 hodin. Ve čtvrtek proběhne „Setkání s polským filmem“ . Promítání významných polských filmů (české titulky) s komentářem studentů ostravské polonistiky lze navštívit v klubu StudentOFF (dvůr Filozofické fakulty OU) od 10:00 hod. Ve čtvrtek od 18 hodin také v Absintovém klubu Les vystoupí ANIA KALTBACH a MAREK LESZKIEWICZ  na koncertu v doprovodu písní Waitse, Rodrigueze, Dylana nebo Stinga. Nebude chybět ani polský repertoár zpívané poezie.  V pátek 11.11. bude festival zakončen přednáškou  „Polská literární reportáž“ Michaly Benešové v posluchárně E 108 na FF OU od 16 hodin a koncertem
RASTAFAJRANT v rytmu modern reggae / rock / poezja ska–kana: vše v podání živelné kapely z Cieszyna v Absintovém klubu LES ve 20 hodin.