Protimluvná dvanáctka u Hobita

V sobotu 22. února 2014 uplyne 12 let od vydání prvního čísla revue pro kulturu Protimluv.U této příležitosti se ve stejný den od 18 hodin uskuteční v prostorách Hobit pubu neformální narozeninové setkání, spojené s uvedením knihy Petra Vrchlabského „S pamětí v zádech aneb Ostravské protimluvné – téměr historické – (ne)souvislosti“ (nakladatelství Protimluv), které proběhne za účasti autora.

Program:
Mluvené slovo – autorské čtení:
Petr Vrchlabský (Vratimov) – básník, publicista, člen redakčního okruhu revue pro kulturu Protimluv.

Hudba:
Jakub Tichý (Frýdek-Místek) – svérázný bloger, organizátor kulturních akcí, folk-punkový písničkář, psavec a citlivý pozorovatel života Jakub Tichý.
Koncertní repertoár je tvořen písněmi z alb „Tragédie“ (2010) a „Nic ze života“ (2013).

Skrze řeku (Ostrava) – další z hudebních projektů, ve kterém se objevuje Jan Kašpar. Přiletí na svém zvukovém jednoplošníku? A má vůbec něco společného se slavným letcem? Zeptejte se sami…
Kapela vlastními slovy: „Šlo by to dolů, po proudu. Nevydat námahu… Nebo proti. Bouřit. Musíme projít. Být rybou. Skrze řeku.
Parafráze na ticho v podání Dobráka Toma, Šusty a Kašpara.

Benelux (Bohumín, Ostrava) – indie rock / post punk / shoegaze. Dirty noise music!
Takhle to dopadne, když své síly a zkušenosti spojí Bejbiš, Hubert a Zdeněk. Ostřílení hoši, kteří prošli nejednou zajímavou kapelou (Ambellyn, Planety, Murky Ajar, Desmodontinae, Industriální hošánci, Jack Jumper, Lidská krása, Milostné
balíčky). Ostré, syrové, nespoutané… Krabičková smršť! Zvuková soda!
Známý žertér Zdeněk dodává: „Virtuos skupiny, bubeník Zdeněk je z Ostravy-Poruby. Kytarista a basák jsou ze špinavého Bohumína.“ No comment.

 

image