Staň se hercem! Workshopy Národního divadla moravskoslezského

Ateliér pro děti a mládež při Národním divadle moravskoslezském přichází s novinkou: v srpnu zve zdarma mládež do dvou letních hereckých škol s názvem Staň se hercem! Během třídenních workshopů se dětem budou věnovat zkušení lektoři a profesionální herci. Mladým lidem bude umožněn přímý kontakt s prostředím a zákulisím divadla, s profesionálními herci. Letní herecké školy se budou věnovat především hereckému řemeslu a učení se hereckým dovednostem od zkušených profesionálů. Náplní workshopů budou cvičení zaměřená na rozvoj fantazie a spontaneity či schopnosti partnersky spolupracovat, dále taneční průprava, akrobacie, žonglování nebo hledání pohybového a hlasového vyjádření konkrétní dramatické postavy. Účastníci se dozvědí mnoho zajímavého o práci s hlasem a hlasové hygieně při herecké profesi a naučí se i hlasovou rozcvičku. Chybět nebude improvizace, stavba dramatické situace, inscenování dialogu a také beseda s herci o náplni jejich práce či o tom, jak se tvoří nová inscenace.

Workshopy budou probíhat pod vedením zkušených lektorů a pedagogů dramatické výchovy (Tereza Strmisková a Vít Piskala), režiséra Bedřicha Jansy, herců a umělců Národního divadla moravskoslezského (např. Renáta Klemensová) a Divadla loutek Ostrava (Jiří Krupica).
Dva třídenní workshopy se konají ve zkušebně Divadla Antonína Dvořáka v termínech 12.–14. srpna (pro věkovou skupinu 12–15 let) a 19.–21. srpna (pro skupinu 15–18 let) vždy mezi 10. a 16. hodinou s pauzou na oběd.
Workshopy jsou pro účastníky bezplatné díky podpoře statutárního města Ostrava. Přihlášku i další informace je možno získat na e-mailu atelier@vasedivadlo.cz či na webu http://www.ndm.cz/cz/stranka/145-stan-se-hercem-letni-herecka-skola-pro-mladez.html

stan